Spartan opublikował kalendarz biegów na rok 2023 dla Europy Środkowej. Dobre wiadomość jest taka, że po przerwie Spartan wraca do Polski. I to z dwoma eventami. Niestety jest pewne “ale”.

Wreszcie jest! Kalendarz Spartan Race na rok 2023 dla Europy Środkowej. Sezon wystartuje w weekend 21-22 stycznia na Węgrzech, a ostatni event odbędzie się 28 października 2023 roku w Rumunii.

Łącznie w kalendarzu znalazło 16 eventów (biegi przeszkodowe + trail) w 5 krajach. W tym 2 w Polsce. Pierwszy 8 lipca, a drugi w sierpniu. Ten drugi jako jedyny w kalendarzu nie ma też sprecyzowanej daty. Ba, nie ma jeszcze pewności, czy Spartan zdoła wrócić do Polski. Razem z kalendarzem na profilu FB Spartan Race Poland została opublikowana wiadomość, że ani wyścigi, ani formuł, ani daty nie są pewne na 100 proc.:

W przyszłym roku chcemy wrócić do ścigania w Polsce. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby dotrzymać obietnicy. Jednak na chwilę obecną data i rodzaj wyścigu nie są pewne w 100%, więc polskiej flagi nie widać w kalendarzu. Poinformujemy Was, gdy tylko dowiemy się więcej.

Trzymamy kciuki, żeby powrót Spartana się udał. A przy okazji trzymamy kciuki za to, żeby wrócił on do Krynicy. Mamy duży sentyment do tej miejscówki. Podejrzewamy, że nie tylko my.

Co jeszcze można wyczytać z opublikowanego kalendarza? Otóż, Spartan Ultra odbędzie się w weekend 2-3 września w Czechach. W lutym w Czechach odbędzie się zimowy Spartan Trail, a weekend 15-16 lipca na Słowacji biegacze zmierzą się z 50-kilometrową trasą trail.

Grafika: FB Spartan Race Poland

2 komentarze

  1. Dariusz

    Czy coś już wiadomo że Spartan odbędzie się w Polsce?