Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Czy Runmageddon pożegna sezon 2018 biegiem w Radomiu? Jest szansa, że to właśnie tam w dniach 17-18 listopada odbędą się ostatnie w tym roku biegi z przeszkodami, a także Finał Ligi Runmageddonu oraz organizowane przez Runmageddon Mistrzostwa Polski 2018.

Oficjalnie to nie zostało ogłoszone. Runmageddon nie potwierdza również tej lokalizacji. Z naszych informacji wynika, że trwają rozmowy by Finał Ligi  Runmageddonu, który póki co funkcjonuje jako: województwo mazowieckie, odbył się w Radomiu.

W środę 1 sierpnia Dział Eventowy Runmageddonu odwiedził Radom i sprawdzał możliwości terenowe i techniczne organizacji wydarzenia. Od tego wszystko zależy. Jeżeli uda się zorganizować tam trasę  Finału, impreza w tym mieście odbędzie się. W innym przypadku, w grę wchodzić będą 3-4  inne lokalizacje, które Runmageddon zawsze ma w odwodzie planując każdy z eventów.

Runmageddon w Radomiu? Pewnie na tym sławnym lotnisku, zażartujecie. Nic z tych rzeczy. Ale też będzie ciekawie. Jak wynika z naszych informacji, wydarzenie to zostanie zorganizowane nad radomskim Zalewem Borki, a trasa biegu biec będzie korytem rzeki Mleczna.

W sobotę, 17 listopada, zostaną rozegrane biegi na dystansach Intro (3 km i 15 przeszkód) oraz Rekrut (6 km i 30 przeszkód). A także, dedykowany dzieciom w wieku 4-12 lat, Runmageddon Kids na dystansie 1 km z 10. przeszkodami.

W niedzielę, 18 listopada, zostanie rozegrany Finał Ligi Runmageddonu, będący jednocześnie Mistrzostwami Polski 2018. To bieg na 10 km z 50 przeszkodami. W Finale Ligi może wziąć udział każdy, kto już wcześniej startował w Runmageddonie, i uzbierał co najmniej 2 pkt.  za start. Czyli ma za sobą minimum Rekruta lub dwukrotnie przebiegł Intro.

Mistrzostwa Polski  zarezerwowane są dla prawdziwych przeszkodowych dzików. Mogą w nich wystartować zawodnicy, którzy mają za sobą przynajmniej jeden Runmageddon, i w serii Elite Kobiet lub Mężczyzn zajęli miejsca od 1 do 10. Ewentualnie w serii Elite Masters Kobiet lub Mężczyzn zajęli miejsca od 1 do 3.

Na wszystkie te biegi można zapisywać się na stronie internetowej runmageddon.pl. Im wcześniej, tym taniej. W sierpniu, za Intro trzeba zapłacić 99 zł, za Rekruta 149 zł, za Kids 39 zł, a za Finał Ligi 189 zł. Te i inne biegi znaleźć też można w naszym kalendarzu biegów z przeszkodami na eXtremalny.PL.

Jeśli Runmageddon odbędzie się w Radomiu, będzie to doskonała okazja dla mieszkańców miasta do spróbowania swych sił w biegach z przeszkodami (OCR). Niezależnie od lokalizacji Finału Ligi, już teraz warto pomyśleć o przygotowaniach do biegu. Wprawdzie w Radomiu stricte OCR-owych boxów brakuje, i żeby w takich poćwiczyć, trzeba wybrać się do Extreme Warrior Park w Piasecznie lub Hard Box CrossFit w Otwocku. Są jednak w Radomiu miejsca, gdzie równie dobrze można przygotować się do biegów z przeszkodami. Znaleźliśmy 3 takie miejscówki (ankietę rozesłaliśmy do wszystkich znaczących radomskich klubów, boxów i siłowni).

 

CR RADOM

Adres: Radom, ul. Przemysłowa 3A

Rodzaj: crossfit box & fight club

Dedykowane zajęcia: Biegi Ekstremalne (wtorek i czwartek; godz. 17:00)

Sprzęt: m.in. drążki, kółka gimnastyczne, peg board, drabinka, skrzynie, ergometry, opona oraz sztuczna trawa wokół budynku

Lina: 4 m

Udział w biegach OCR: klubowicze startują w biegach

 

PLATINIUM FITNESS RADOM

Adres: Radom, ul. Biznesowa 8

Rodzaj: klub fitness

OCR: klub jest organizatorem biegu z przeszkodami Cross Run Radom

Dedykowane zajęcia: cyklicznie, przed biegiem Cross Run Radom

Sprzęt: m.in. drążki, kółka gimnastyczne, opona

Lina: 3,5 m

Udział w biegach OCR: klubowicze startują w biegach

Inne: sala do crossfit-u

 

POP GYM SPORT & HEALTH CLUB

Adres: Radom, ul. Witolda 7

Rodzaj: klub fitness

Dedykowane zajęcia: Runmageddon (poniedziałek 20:30; piątek 19:30)

Sprzęt: m.in. drążki, kółka gimnastyczne, opona, drabinka, peg board

Lina: 4 m

Udział w biegach OCR: trenerzy i klubowicze biorą udział w biegach

Inne: sala do crossfit-u

 

Od września zajęcia dedykowane biegom z przeszkodami mają trafić do grafika klubu fitness ESFIT Studio.

Zaplanowany na 17-18 listopada Finał Ligi Runmageddonu to w praktyce będzie koniec biegania przeszkodowego w tym roku w Polsce. W ten sam weekend odbędzie się jeszcze 4. Leśne Games 2018. Tydzień później natomiast II edycja Run4Gold w Złotym Stoku,  Bieg Herosa na Pustyni Błędowskiej oraz militarny Maraton Komandosa w Lublińcu. Startu sezonu 2019 można oczekiwać w połowie stycznia.

UWAGA: W dniu 31 sierpnia Runmageddon poinformował, że Finał Ligi odbędzie się w Siedlcach.

2 komentarze

 1. Adam Nowak

  Uwaga: powyższe info, tak jak zostało to zaznaczone w artykule, jest NIEOFICJALNE. Runmageddon tego nie potwierdza. Rozmowy o lokalizacji wciąż trwają i jeszcze wszystko może się zmienić. W redakcji trzymamy kciuki za Radom.

  Odpowiedz
 2. Redakcja

  31.08.2018

  Runmageddon oficjalnie poinformował, że Finał Ligi Runmageddon 2018 odbędzie się w Siedlcach.

  Redakcja

  Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany