Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Sprinterskie zawody na torze przeszkód Eliminator OCR w Zielonej Górze zostały przełożone z lipca na wrzesień. Organizatorzy tłumaczą tę decyzję nagraniami do programu Ninja Warrior Polska, które odbędą się na początku sierpnia.

Z przyczyn zewnętrznych, niezależnych od nas ani od miasta Zielona Góra jesteśmy zmuszeni przełożyć planowane wydarzenie na 21-22.09.2019r. – poinformowali na Facebooku organizatorzy sprinterskich zawodów Eliminator OCR, które miały się odbyć na deptaku w samym centrum Zielonej Góry w dniach 27-28 lipca.

W oświadczeniu organizatorzy wskazali przyczynę tej zmiany:

Przepraszamy najmocniej wszystkich, którzy zarezerwowali już poprzednią datę w swoich kalendarzach, jednak złożyła się ona (czego nie byliśmy w stanie przewidzieć wcześniej) z nagraniami do pierwszej edycji programu rozrywkowo – sportowego (Ninja Warrior Polska – red.) przypadającymi w tym samym terminie, co organizowane przez nas wydarzenie pt. “Zielonogórski weekend pełen sportu”.

Organizatorzy zwracają uwagę, że do Ninja Warrior Polska, który nagrywany będzie w dniach 1-4 sierpnia, zgłosiło się bardzo wielu czołowych zawodników OCR (biegów z przeszkodami), a duża część środowiska będzie uczestniczyć w programie jako publiczność. W efekcie negatywnie wpłynęłoby to na frekwencję na zawodach w Zielonej Górze.

Dotychczas zapisani zawodnicy na lipcowe zawody mogą wystartować w nich we wrześniu albo zostanie im zwrócona opłata startowa.

Więcej o Eliminator OCR przeczytacie w artykule: Biegi z przeszkodami otwierają nowy rozdział. Po sukcesie sprinterskich zawodów Ninja Track na Mistrzostwach Europy OCR 2019 w Gdyni, tezy postawione w artykule wydają się jeszcze bardziej prawdziwe.

Fot. FB Husaria Race Team

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany