Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

BARBARA to nie tylko popularne imię, ale też nazwa crossfitowego treningu. Wzmacnia on wytrzymałość. Dlatego jest świetną propozycją dla wszystkich miłośników biegów z przeszkodami (OCR).

Trzy czwarte życia spędziłem na treningach, resztę zmarnowałem – powiedział kiedyś Bruce Lee. 4 grudnia to doskonała okazja do zaprezentowani crossfitowego treningu: BARBARA. Treningu, który jest idealną propozycją dla biegaczy z przeszkodami. Oprócz tego, że buduje on wytrzymałość, jest jeszcze prosty i nie wymaga przyrządów (oprócz drążka).

BARBARA:

  • 20 podciągnięć na drążku (pull-ups)
  • 30 pompek (push-ups)
  • 40 brzuszków (sit-ups)
  • 50 przysiadów (squats)

Wszystkie ćwiczenia wykonujemy jedno po drugim. Bez przerwy. Po zakończeniu całej rundy (seria 4. ćwiczeń) robimy sobie 1,5-3 minutowy odpoczynek. Następnie przechodzimy do kolejnej rundy. Łącznie robimy 5 rund.

Jeżeli wykonanie podanej ilości powtórzeń sprawia kłopot, można proporcjonalnie ją zmniejszyć. Skalę trudności treningu zwiększamy skracając czas odpoczynku pomiędzy rundami.

Zaczęliśmy cytatem, więc zakończymy również cytatem. Tym razem z Jerrego Westa: w życiu nie osiągniesz zbyt wiele, jeżeli będziesz pracować tylko w te dni, kiedy akurat czujesz się świetnie.

Fot. pexels

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany