Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W drugi weekend czerwca zostały zorganizowane trzy duże biegi przeszkodowe w Polsce: Runmageddon, Survival Race i Barbarian Race. Których z nich przyciągnął najwięcej biegaczy? O tym dowiesz się z tego artykułu.

Runmageddon Arena Gliwice

W sobotę 12 czerwca Runmageddon zawitał do Gliwic. Organizatorzy przygotowali dwie dorosłe formuły: Intro (3 km + 15 przeszkód) i Rekrut (6 km + 30 przeszkód). Ten ostatni był też biegiem rozgrywanym w ramach Ligi OCR Polska. Łącznie w Gliwicach wystartował prawie 2 tys. biegaczy (szacunki redakcji, tylko dorosłe formuły).

Gliwicki Runmageddon był już szóstym w tym roku. W kalendarzu jest jeszcze 8 eventów. Kolejny odbędzie się 26-27 czerwca w Ełku.

 

Survival Race Poznań

Dwa tygodnie po Wrocławiu Survival Race zorganizował swój drugi i już ostatni bieg w tym roku. W weekend 12-13 czerwca organizatorzy zaprosili biegaczy do Poznania. Przygotowali dla nich trzy dorosłe formuły: Starter (3 km + 15 przeszkód), Warrior (6 km + 30 przeszkód) i Machine (12 km + 50 przeszkód). Łącznie w ich wystartowało prawie 3 tys. osób (źródło: B4Sport). Dla porównania we Wrocławiu, jak poinformowali nas organizatorzy, było to 4,5 tys. dorosłych uczestników.

Był to drugi i ostatni Survival Race w tym roku. Organizatorzy kontynuują natomiast Survival Race Kids Tour 2021, czyli cykl biegów przeszkodowych dla dzieci rozsianych po całej Polsce. W tym w wielu miejscowościach wypoczynkowych.

 

Barbarian Race Dąbrowa Górnicza

W weekend Barbarian Race zaprosił miłośników przeszkód i ostrego ścigania do Dąbrowy Górniczej. To był chyba najczęściej przekładany przez pandemię bieg. Pierwotnie miał odbyć się w majówkę w 2020 roku, został jednak przesunięty na listopad 2020 roku, a następnie na 1-2 maja 2021 roku i wreszcie na 12-13 czerwca. Organizatorzy przygotowali 3 formuły: Opener (8 km + 20przeszkód), sprinterski Arrow (800 m + 10 przeszkód) i sztandarowy Race (13 km + 30 przeszkód). Łącznie wystartowało w nich prawie 850 osób (źródło: Zmierzymy Czas).

Trzeci i ostatni Barbarian Race w tym roku odbędzie się 8-10 października w Ustroniu. Organizatorzy zaplanowali 4 formuły: Opener, Race, Arrow i debiutującą Peak28 – Nocna Bitwa o Czantorię. Będą też biegi dla dzieci.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany