20 lipca startują nagrania do Ninja Warrior Polska. Hit Polsatu ponownie będzie nagrywany w hali Arena Gliwice. Gospodarze programu uchylili rąbka tajemnicy i pokazali w social mediach zdjęcia zza kulis.

W dniach 20-24 lipca w Gliwicach nagrywany będzie 4. sezon Ninja Warrior Polska, gdzie w liczącej blisko 5 tys. metrów kwadratowych hali Arena Gliwice, został zbudowany ten najsłynniejszy tor przeszkód na świecie. Program zostanie wyemitowany w jesiennej ramówce Polsatu. Tak wynika z wypowiedzi gospodarzy programu. Ponownie ma być to wtorek. To oznacza, że będzie on miał premierę 31 sierpnia lub 7 września br.

To jednak nie koniec. W dniach 28 lipca – 1 sierpnia nagrywany będzie 5. sezon polskiej edycji Ninja Warrior. Jeżeli powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy również były nagrywane dwa sezony, program zostanie wyemitowany wiosną 2022 roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że pojawią się w nim wszyscy trzej dotychczasowi zdobywcy tytułu Last Man Standing: Jakub Zawistowski (2019), Robert Bandosz (2020) i Sebastian Kasprzyk (2021).

Gospodarzami programu pozostają Łukasz “Juras” Jurkowski, Jerzy Milewski i Karolina Gilon. W social mediach uchylili oni rąbka tajemnicy i pokazali kilka ujęć z hali Arena Gliwice.

Program Ninja Warrior wywodzi się z Japonii i był emitowany w 19 krajach na całym świecie. W 2021 roku w Europie zmagania z torem przeszkód będą mogli śledzić widzowie łącznie w 5 różnych krajach. Oprócz Polski, będą to jeszcze Niemcy, Francja, Austria i Węgry.

W dotychczasowych trzech polskich edycjach programu, nikomu nie udało się pokonać w finale wszystkich etapów i mieć okazję wspiąć się na Górę Midoriyama, czyli na mierzącą 23 metry linę.

Na świecie tylko 9 osobom udało się w całości pokonać tor Ninja Warrior, ale jedynie 5 z nich mogło się cieszyć z wygranej w programie. Jeżeli dodać do tego zwycięzców pierwowzoru, czyli japońskiego Sasuke, to łącznie takich osób było 13/9 (więcej: Tor Ninja Warior pokonało tylko 9 osób na świecie. To oni zdobyli Górę Midoriyama!)

fot. IG @jurasmma, @jerzy_mielewski, @karolinagilonofficial

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: