Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Igor Fojcik “Last Man Standing” 4. edycji Ninja Warrior Polska. Zawodnik od początku szedł jak burza, wygrywają eliminacje i wyścig na Power Tower, a w finale zmierzył się z legendarną Górą Midoriyama.

Kim jest Igor Fojcik?

24 lata, 184 cm wzrostu i 82 kg wagi. Trener personalny z Rybnika. Były reprezentant Polski we wspinaczce sportowej, który trenował również żeglarstwo. Tyle można przeczytać o najlepszym zawodniku 4. edycji Ninja Warrior Polska w oficjalnej notce biograficznej udostępnionej przez producentów programu.

 

Co jeszcze wiemy o zawodniku?

Fojcik jest trenerem personalnym i przygotowania motorycznego. Obecnie mieszka w Rybniku, w którego to miasta pochodzi. Przez jego życie przewinęło się wiele sportów. Jako kilkulatek pojawił się na macie judo i miałem pierwszy kontakt z żeglarstwem. W podstawówce uczęszczał do klasy pływackiej. Te wszystkie sporty przysłoniła jednak wspinaczka sportowa, która stała się jego największą pasją.

 

Największe sukcesy sportowe?

  • 3. msc. na Akademickich Mistrzostwach Europy w Splicie we Wspinaczce Sportowej
  • 5-krote Mistrzostwo Polski we Wspinaczce Sportowej w Juniorach i Młodzieżowcach

 

Jakie plany na przyszłość ma Igor Fojcik? Zapytajmy go:

Mój cel/marzenie to stworzyć miejsce w Rybniku, gdzie można się powspinać, poskakać po przeszkodach, napić się dobrej kawy i zjeść coś pysznego po treningu. Zbudowanie kompleksowego ośrodka ze świetną ekipą, idealnego pod szkolenia, edukację i dobrą zabawę.

 

Igor Fojcik zadebiutował w 4. edycji Ninja Warrior Polska. Widzowie pierwszy raz mogli go oglądać w 2. odcinku, który został wyemitowany we wtorek 7 września 2021 roku. Tam najpierw z najlepszym czasem (1 min 25,1 sek.) pokonał tor eliminacyjny. Następnie wygrał rywalizację na Power Tower, zdobywając “złoty bilet” do finału i “wykręcając najlepszy czas tej edycji (27,8 sek.). W finale jako jedyny ukończył pierwszy i drugi tor finałowy. Zatrzymała go dopiero Midoriyama.

Fot. Igor Fojcik – archiwum prywatne, Polsat/Maciej Piórko

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany