Drużyna Extreme Warrior Park powstała dwa lata temu w podwarszawskim Piasecznie. Zawodnicy zaczęli odnosić sukcesy tak szybko, ze zaskoczyło to nawet Juliusza Tobiasza, twórcę Extreme Warrior Park…

Zaczęło się od trenera dzieciaków. Ivan Kohut w 2018 roku został Mistrzem Europy w biegach przeszkodowych w kategorii wiekowej 28-29 lat. – Później wszystko potoczyło się jak w dobrym filmie – wspomina początki Juliusz Tobiasz. – Ivan zakwalifikował się do finału doskonale znanego show Polsatu Ninja Warrior Polska. Był też finalista Ninja Factor w Czechach. Dla mnie najważniejsze, jednak jest to, że udało mu się zarazić naszą drużynę miłością do OCR .

Tak, dzieci poszły w treningi jak w dym. W 800-metrowej hali jest wystarczająco dużo miejsca i sprzętu dla nawet najbardziej wymagających sportowców. Nic więc dziwnego, że na efekty treningów dziecięcej drużyny nie trzeba było długo czekać. Rok 2019 był pełen potu, wysiłku i ogromnych sukcesów. Dość powiedzieć, że zawodnicy Extreme Warrior Park startowali w różnych zakątkach Polski w takich biegach jak: Spartan, Masakrator, Biegun Runaway, Barbarians Race, Bieg Hutniczka, Mistrzostwa Polski OCR Kids.

W 2019 roku najlepszą formę podopieczni Extreme Warrior Park szykowali na Mistrzostwa Europy OCR w Gdyni. I warto było! Helena Głowacka wywalczyła tam tytuł Mistrzyni Europy w kategorii wiekowej 4-7 lat, a Franciszek Głowacki został V-ce Mistrzem Europy w kategorii wiekowej 8-11 lat.

W 2019 roku prowadzący drużynę i klub sportowy odnieśli jeszcze jeden sukces. Ambasadorem Extreme Warrior Park została Julita Ilczyszyn. Od tego czasu wspiera ona i motywuje młodych sportowców. Motywuje oczywiście przykładem. Trudno przecież nie zachwycić się jej osiągnięciami. Julita wygrała Runmageddon Sahara na dystansie 50 km. Jako pierwsza z kobiet zameldowała się na mecie biegu odbywającego się w koszmarnych warunkach afrykańskiej pustyni.  Kilka miesięcy później Julita Ilczyszyn postanowiła zmienić nieco klimat i otoczenie. Wzięła udział w Runmageddon Kaukaz. Dystans 100 km po górach przebiegła z trzecim czasem wśród kobiet.

Rok 2020 był dziwnym rokiem. Po fantastycznym 2019 przyszedł czas na coś dziwacznego. Mowa tu o roku 2020 i pandemii. Raz otwierano, raz zamykano ośrodek. Zawodów także było jak na lekarstwo. – Ale nie poddawaliśmy się. Działaliśmy jak tylko mogliśmy i startowaliśmy gdzie się dało – opowiada Tobiasz.

Zawodnicy klubu Extreme Warrior Park wystartowali w Mistrzostwach Polski które odbywały się w Rybniku i Szczecinku. I znów sukcesy! Z Rybnika zawodnicy przywieźli złoty i dwa srebrne medale. Franciszek Głowacki wywalczył tytuł Mistrza Polski na dystansie 2,5 km. Helena Głowacka wróciła do domu z tytułem V-ce Mistrzyni Polski na dystansie 2,5 km, a Karol Jabłoński 3-ce w Mistrzostwach Polski na dystansie 1 km.

W Mistrzostwach Polski OCR Kids w Szczecinku reprezentanci EWP wywalczyli dwa tytułu Mistrzów Polski. Emilia Witkowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 1,2 km, Pola Fryszkowska zdobyła tytuł Mistrzyni Polski na dystansie 400 m.

Ponadto reprezentacja EWP wystartowała w zawodach w formule Ninja Series.

W warszawskim Ninja Series wśród chłopców wygrał Harison Dali, a wśród dziewcząt Emilia Witkowska. Podczas drugiej edycji Ninja Series Harison oraz Emilia powtórzyli sukces z pierwszej stanęli znowu na 1najwyższym podium. Sonia Fryszkowska zajęła 3 miejsce.

W 2021 roku zawodnicy Extreme Warrior Park szykują są do dalszych sukcesów! Z niecierpliwością czekają na pierwsze treningi…

Fot.: Extreme Warrior Park

(mat. pras.)

Artykuł powstał w ramach akcji: DZIECIAKI OCR. O samej inicjatywie dowiesz się z artykułu: Startuje akcja “DZIECIAKI OCR”. Pochwal się swoją drużyną! O innych dziecięcych drużynach OCR przeczytasz klikając w tag “DZIECIAKI OCR”.

 

3 komentarze

 1. Michał Iwan

  Pierwsza drużyna OCR Kids to Ninja Warrior Team która działała w 2018 roku. Na jej gruzach powstała drużyna Extreme Warrior Park w 2019 roku.

  Jest to bardzo dziwna sytuacja, że portal Extremalny powiela oczywiste kłamstwa, o których wie, bo istniał już w 2018 i pisał o drużynie Ninja Warrior Team kids.

  • Redakcja

   Przyznajemy się do błędu. Drużyna Ninja Warrior Team działająca w Extreme Warrior Park była wcześniej. Oczywiście można się spierać, czy drużyna Extreme Warrior Park jest jest kontynuatorką, ale nie nam to oceniać. Dlatego z dostarczonego materiału prasowego usunęliśmy słowo “pierwszy” zarówno z tytułu, jak z leadu.

 2. G

  Cześć, Vania nie zdobył tytułu Mistrza Polski w kat. Wiekowej. W 2018 roku zdobył tytuł Mistrza Europy w tej kategorii.