Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rząd Mateusza Morawieckiego podjął decyzję o przywróceniu  wszystkich cofniętych wcześniej obostrzeń. Stanie się to z dniem 20 marca. Wracamy do kwarantanny narodowej. Oznacza to zakaz organizowania amatorskich imprez sportowych. W tym biegów i zawodów przeszkodowych.

W tej chwili liczba pacjentów covidowych w Polsce leżących pod respiratorami jest rekordowa, liczba hospitalizacji szybko zbliża się do rekordów z listopada, rośnie liczba nadmiarowych zgonów, a szpitale znajdują się na granicy wydolności. Trzecia fala pandemii pędzi jak szalona i nikt nie wie, kiedy będzie jej szczyt. Decyzja rządu o rozszerzeniu ograniczeń z dotychczasowych 4 województw na całą Polskę nie powinna nikogo zaskakiwać.

– W całym kraju wprowadzamy ograniczenia obowiązujące już m.in. w woj. mazowieckim. (…) Zamykamy też sport – powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski na zorganizowanej w środę 17 marca konferencji prasowej.

Przywrócone obostrzenia zaczną obowiązywać od soboty 20 marca i będą funkcjonować przynajmniej do 9 kwietnia. Minister nie wykluczył, że w przypadku dalszego pogorszenia się sytuacji pandemicznej, zostaną wprowadzone kolejne zakazy. W tym zakaz przemieszczania się.

Ostateczny kształt przywróconych pandemicznych zakazów będzie znany z chwilą publikacji stosownego rozporządzenia. Można jednak wnioskować, że podobnie jak w okresie “kwarantanny narodowej”, nie będzie można organizować żadnych amatorskich wydarzeń sportowych. To oznacza, że w sposób bezpośredni rządowe zakazy dotkną poniższych imprez:

Grafika: TT Kancelaria Premiera

Przeczytaj także: Rząd zamyka mazowieckie i lubuskie. Wszystko przez pandemię!

 

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany