Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Biegi z przeszkodami podbijają serca Polaków. Z roku na rok startuje w nich coraz więcej osób. Już 2 czerwca br. pierwszy taki bieg zostanie zorganizowany w Radomiu. Platinium CROSS RUN to okazja, żeby zasmakować radości z ekstremalnego biegania.

Platinium CROSS RUN Radom to bieg przeszkodowy na dystansie 4 km. Uczestnicy będą mieli do pokonania 10 przeszkód, które „zweryfikują ich sprawność, skoczność, siłę i odporność psychiczną”. Będą to zarówno przeszkody naturalne, jak bagna, stawy, wzniesienia, jak i przeszkody sztuczne w postaci ścianek, lin, trawersów czy zasieków. Ale spokojnie. Na przeszkodach będzie można sobie pomagać.

Organizatorem biegu jest Fitness & Kręgielnia Platinium Radom oraz Paint Wars – Paintball Radom. Areną zmagań będzie pole do paintballu Paint Wars w odległym o 5 km od Radomia Młodocinie Większym.

Co czeka na uczestników? Zestaw startowy, napój oraz upominek (medal) potwierdzający ukończenie biegu. Przede wszystkim jednak czeka ich dużo dobrej zabawy, walka ze swoimi słabościami, a także mnóstwo endorfin na mecie. Fotorelacja z imprezy będzie dodatkową pamiątką z biegu.

Platinium CROSS RUN Radom ma być przede wszystkim przygodą, sposobem na aktywne spędzenie weekendu, zapoznaniem się z biegami przeszkodowymi, a nie wydarzeniem stricte sportowym. Dlatego jest to impreza dedykowana dla wszystkich, niezależnie od reprezentowanego poziomu sportowego. Wystarczy tylko mieć skończone 18 lat – powiedziała Aleksandra Kiełb, kierownik klubu Fitness Platinium w Radomiu.

Jak można się zapisać na bieg? To bardzo proste. Można to zrobić w recepcji  Fitness & Kręgielnia Platinium Radom przy ulicy Biznesowej 8. Opłata startowa wynosi 50 zł. Limit uczestników został ograniczony do 100 osób, dlatego warto pospieszyć się z zapisami.

Jak przygotować się do biegu? Wystarczy strój sportowy, buty do biegania w terenie (trailowe), a także rękawiczki (np. wampirki – do kupienia za 2 zł w każdym supermarkecie). Dla chcących poprawić swoją wydolność fizyczną przed biegiem, klub Platinium zaprasza natomiast w każdy poniedziałek o godz. 19:00 na zajęcia CROSS TRAINING.

Biegi przeszkodowe (ekstremalne) cieszą się w Polsce rosnącą popularnością. Z roku na rok bierze w nich udział coraz więcej osób. W tym roku w kraju zostanie zorganizowanych grubo ponad 200 takich biegów, w których wystartować może 80-85 tys. osób. Jeszcze 3 lata temu takie imprezy gromadziły zaledwie 20 tys. uczestników.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany