Wybraliśmy 8 profili powiązanych z biegami przeszkodowymi, które naszym zdaniem warto obserwować w social mediach. Oto one:

Tomasz Oślizło OCR Athlete

Tomek Oślizło to mistrz Europy w biegach przeszkodowych na standardowym dystansie (15 km) z 2019 roku. I to jest najlepsza rekomendacja.

FB: TomaszOslizloOCR

Instagram: @tomocr

 

Małgorzata Szaruga

Gosia to najbardziej utytułowana polska zawodniczka OCR. W 2019 roku miała przerwę od biegania. Teraz wraca do sportu i ten powrót na bieżąco relacjonuje w social mediach.

FB: szarugamalgorzata

Instagram: @malgorzata_szaruga

 

Biegowy_świr

Biegowy_świr znowu nadaje. Kacper właśnie wrócił do pisania po miesięcznej przerwie. I bardzo dobrze. Szczególnie cenimy go za jego bezkompromisowość i cykl wywiadów ze światową czołówką biegaczy OCR. Szacun.

FB: biegowyswir

Instagram: @biegowyswir

 

Agnieszka Rynkiewicz – obstacles racer

Agnieszka to objawienie 2019 roku w biegach z przeszkodami. Pojawiła się nagle i wbiła się na sam szczyt. Na fejsa i insta wrzuca takie treningowe skille, że szczęka opada. Prawdziwa petarda. Aż boimy się pomyśleć, co przyniesie sezon 2020.

FB: agnieszkarynkiewiczocrracer

Instagram: @rynkiewicz_agnieszka

 

Gładko Przez Przeszkody

To profil Jakuba Zawistowskiego, m.in. zdobywcy 2. miejsca w zawodach Ninja Track podczas Mistrzostw Europy OCR w Gdyni w 2019 roku oraz zdobywcy tytułu Last Man Standing w pierwszej edycji programu Ninja Warrior Polska. Znajdziecie tam sporo filmików z treningami i poradami jak pokonywać przeszkody.

FB: GladkoPrzezPrzeszkody

Instagram: @gladko_przez_przeszkody

 

Rafał Słoniewski

To prywatny profil. Dlaczego polecamy go obserwować? Bo Rafał to kompletny biegowy wariat i bardzo pozytywny koleś. Spotkacie go na wielu biegach przeszkodowy i ultra. Im dłuższy dystans do pokonania, tym większa szansa, że on tam będzie i… będzie kręcił relacje live.

Ps. gdybyście kiedyś biegli razem z Rafałem i będzie narzekał, że łapią go skurcze itp… to mu nie wierzcie. Przed metą i tak będziecie oglądać tylko jego plecy.

FB: rafal.sloniewski (konto prywatne)

 

OCR od kuchni

To internetowy projekt Justyny Garlacz i Macieja Sukiennika. Oboje jeżdżą po Polsce i rozmawiają z zawodnikami OCR. Robią też relacje live z biegów. Bardzo polecamy.

FB: ocrodkuchni

Instagram: @ocr_od_kuchni

 

Katja K. Christensen – OCR Athlete

Na koniec jeden zagraniczny rodzynek: Katja K. Christensen. To m.in. podwójna mistrzyni Europy z Gdyni. Uwielbiamy tę dziewczynę. Nie tylko za wyniki, ale też za duży dystans do samej siebie. Zdecydowanie warto obserwować.

FB: OCRathlete

Instagram: @katjachristensen

 

Powyższe zestawienie ma charakter subiektywny. Powstało w gronie 3 osób związanych z eXtremalny.PL. W zestawieniu tym w sposób celowy pominęliśmy profile osób, którzy w jakiś sposób z nami współpracują. Niemniej jednak, jeżeli chcecie poznać kobiecy punkt widzenia na biegi z przeszkodami to zapraszamy do śledzenia aktywności w social mediach (i bloga) Uli Zywer. Spartanie powinni regularnie zaglądać na fejsa Emila Kaczora. Początkujący (i nie tylko) dużo dowiedzą się z filmików wrzucanych na YT przez Jerzego Rojkowskiego. No i oczywiście warto śledzić Roberta Bandosza, chyba najbardziej kreatywną postać w polskim OCRze, który ma milion różnych pomysłów.

Fot. pexels, FB