Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Artsiom Tochka (Артём Tочка) z Białorusi wygrał ligowy bieg Barbarian Race w Wiśle, wyprzedzając o 13 sek. Dawida Hajnosa. Najlepsza wśród kobiet była Viola Riechert, która bezbłędnie pokonała wszystkie przeszkody.

Biegający w barwach drużyny xRunners Artsiom Tochka (Артём Tочка) z Białorusi wygrał niedzielny Barbarian Race (13 km i 35 przeszkód), pokonując o zaledwie 13 sek. Dawida Hajnosa z drużyny Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team. Trzeci był biegający w Husarii Ihar Harbunou. Na czwartym miejscu uplasował się Tomasz Oślizło, a piąty był Tomasz Krawczyk. Dopiero na szóstym miejscu, tracąc równo 5 min. do zwycięzcy, linię mety przekroczył Eugene Sheretov, który wygrał poprzedniego Barbariana w Siemianowicach Śląskich.

Artsiom Tochka zwyciężył już w drugim biegu rozgrywany w ramach Ligi OCR 2019. Wcześniej wygrał Runmageddon Hardcore w Ełku, wywołując sporą sensację, bo na najwyższy stopień podium wdarł się z fali B serii Elite.

Wyniki Barbarian Race Wisła (02.06.2019) – Elite Mężczyzn:

  1. Artsiom Tochka (xRunners)
  2. Dawid Hajnos (Gorący Potok Team)
  3. Ihar Harbunou (Husaria Race Team)

Wyniki Barbarian Race Wisła (02.06.2019) – Elite Masters Mężczyzn:

  1. Robert Krzystyniak (Gorący Potok Team)
  2. Krzysztof Budzisz
  3. Łukasz Lorenc (RMF4RT)

Fot. Instagram RMF4RT Gladiators

Wśród kobiet najlepsza była Viola Riechert z Niemiec, która podobnie jak Karolina Pisarczyk z BeFit24Team (zajęła 6. miejsce), pokonała wszystkie przeszkody, co zajęło jej 2 godz. 13 min. 20 sek.

Niemka bierze udział w biegach z przeszkodami od 2013 roku. W tym czasie m.in. wywalczyła tytuł wicemistrzyni Europy na krótkim dystansie i dwukrotnie tytuł mistrzyni Europy w kategorii wiekowej 25-29 lat. W latach 2016-2018 brała udział w niemieckiej edycji programu Ninja Warrior. Co ciekawe, Riechert w kwietniu pojawiła się w Siemianowicach Śląskich, gdzie bez powodzenia rywalizowała w Barbarian Race Arrow.

Na drugim stopniu podium w Wiśle stanęła Katarzyna Baranowska z Gorącego Potoku (12 minut kary), a trzecia była Aleksandra Grobelna z xRunners (10 minut kary). Zgodnie z podanymi przez organizatorów wynikami, tylko 8 z 62 dziewczyn które wystartowały, doniosły opaskę do mety, jednocześnie mieszcząc się w limicie czasu (3,5 godz.).

Wyniki Barbarian Race Wisła (02.06.2019) – Elite Kobiet:

  1. Viola Riechert
  2. Katarzyna Baranowska (Gorący Potok Team)
  3. Aleksandra Grobelna (xRunners)

Fot. FB Viola Reichert

Drużynowo ligowego Barbariana wygrała Husaria Race Team, przed xRunners i drużyną Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team.

Serię OPEN biegu Barbarian Race (13 km + 35 przeszkód) wygrał, wielokrotnie już startujący w Barbarianie, Lukáš Hanyk z Czech, a najszybsza z kobiet była Andrea Pakuzová.

W sobotę, 1 czerwca, zawodnicy rywalizowali w formule OPENER. Wygrał ją Matúš Ildža z Czech. Pierwszą zawodniczką która przekroczyła linię mety była Beata Mendel.

W sobotę też odbył się Barbarian Race HILL, będący jednocześnie II Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Andrzej Karkoszka, a wśród kobiet Anna Solakiewicz.

Oficjalne wyniki weekendowych biegów Barbarian Race w Wiśle powinny zostać opublikowane do środy  5 czerwca. Obecne organizatorzy czekają na ewentualne protesty i weryfikują wyniki nieoficjalne.

W pierwszy weekend czerwca odbyło się jeszcze kilka innych biegów z przeszkodami. Survival Race STARTER w Poznaniu (3 km + 15 przeszkód) wygrał Wojciech Wojtyszyn i Paulina Gawroniuk, Survival Race WARRIOR (6 km + 30 przeszkód) Kacper Kąkol i Paulina Gawroniuk, a Survival Race MACHINE (12 km + 50 przeszkód) Jakub Dmuch i Dagmara Kozłowska.

W biegu Las Masakras w Olsztynie (6 km + 40 przeszkód) najszybszy był Andrzej Kuber z xRunners, a wśród kobiet zwyciężyła Sylwia Woronecka.

Fot. FB Andrzej Kuber

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany