Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Drużyna Ex Team udowadnia, że niewielkim nakładem środków, ale wkładając za to dużo serducha, można zorganizować lokalny bieg z przeszkodami. Bieg za zupełną darmoszkę, ale z medalami i nagrodami.

3 października w lesie niedaleko miejscowości Biechów (20 km na północ od Nysy) zostanie zorganizowany bieg z przeszkodami ExTreme Run. Nazwa nie jest przypadkowa. Jego organizatorem jest drużyna ExTeam i Robert Sarlej. To bieg na dystansie 2,5-3,0 km z 10 przeszkodami. Udział w nim jest darmowy. Trzeba się tylko zapisać.

W tym miejsce trzeba podkreślić, że to nie będzie profesjonalny bieg. Będzie jednak wszystko, czego można oczekiwać po biegu. Będzie pomiar czasu. Będą przeszkody znane z innych biegów. Będzie podział na fale dla tych, którzy chcą się ścigać i tych, którzy chcą tylko spróbować. Ba, będą też nagrody, medale, kiełbaska z grilla i coś do picia.

Wydawanie pakietów rozpocznie się w sobotę 3 października o godzinie 12:00. Limit uczestników to 60 osób. Zawodnicy startujący w serii z pomiarem czasu ruszą na trasę o godzinie 13:00 i będą wypuszczani co minutę. Czas wprawdzie będzie mierzony stoperem, ale Organizatorzy zapewniają, że mają to przećwiczone. W przypadku serii 4FUN start przewidziany jest na godzinę 14:30, a zawodnicy mogą starować w małych grupkach, żeby się wspierać i pomagać na przeszkodach.

Jakie przeszkody pojawią się na trasie? Robert Sarlej, który jest odpowiedzialny za organizację zapowiedział, że na pewno będzie ścianka 2,15 m, równoważnia 4 m , rzut dzidą, Wariat, Ta jedyna (lina pozioma o długości 10 m), multirig składający się z rigów i drążka (będą one przymocowane do taśmy, która będzie rozpięta między drzewami) i wspinanie się po linie. Przy każdej przeszkodzie będzie czuwał sędzia.

Na mecie na wszystkich czekać będą medale, kiełbaska z grilla i woda. Dla trójki najlepszych kobiet i mężczyzn Organizatorzy przewidzieli nagrody od firmy Compressport. Będą to odpowiednio do zajmowanego miejsca na podium opaski kompresyjne na łydki, skarpetki i opaski na głowę. Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane gadżety przeszkodowe.

Czego nie będzie? Opłaty startowej. Bieg jest całkowicie za darmo. Trzeba się tylko zapisać. Szczegóły odnośnie zapisów znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Idea małych lokalnych biegów przeszkodowych bardzo nam się podoba. To doskonała okazja do integracji środowiska. A dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z OCR-ami , do zasmakowania z czym to się je, bez konieczności wydawania dużych pieniędzy na pakiet startowy i transport przez pół Polski. Dlatego jako redakcja eXtremalny.PL zachęcamy inne drużyny do organizowania podobnych biegów, a organizatorów dużych biegów do wspierania takich małych inicjatyw. Chociażby nagrodami w postaci pakietów startowych, zniżek, czy też wypożyczając przeszkody.

Fot. FB ExTeam

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany