Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Polscy biegacze przeszkodowi wywalczyli na Mistrzostwach Europy OCR 2022 we Włoszech dwa tytuły mistrzowskie i w sumie pięć medali w prestiżowej kategorii Elite. Obok głównej rywalizacji trwała rywalizacja w Age Group. Tam Polacy zgarnęli łącznie 8 medali.

[Aktualizacja artykułu: 14.06.202; godz. 08:32]

Dwa złote, dwa srebrne i jeden brązowy – taki jest dorobek polskich przeszkodowców na Mistrzostwach Europy OCR 2022 we Włoszech. To dokładnie tyle samo medali co w 2019 roku na mistrzostwach w Gdyni, ale jeżeli porówna się kolory medali i tytuły mistrzowskie (2-2-1 vs. 1-1-3), to tegoroczne mistrzowska to największy sukces polskiego sportu przeszkodowego. Główna w tym zasługa zawodników startujących na krótkim, 100-metrowym torze przeszkód.

Złoty medal i tytuł mistrzyń Europy zdobyła żeńska drużyna OCR w składzie Marta Łosin, Małgorzata Daszkiewicz i Klaudia Szuba-Łata. Po złoto i mistrzowski tytuł sięgnęła również Katarzyna Jonaczyk, wygrywając rywalizację na 100-metrowym torze przeszkód. W tych samych zawodach po srebro wśród pań sięgnęła Paula Kulig, a wśród panów Jakub Zawistowski. Brązowy medal wywalczył natomiast Robert Bandosz.

Obok rywalizacji w prestiżowej kategorii Elite, gdzie walczono o tytuł Mistrza Europy, trwała również rywalizacja w tzw. wiekówkach (Age Group). Seria Age Group to taki przedsionek do elity biegów przeszkodowych. Tu ważna uwaga: zwycięzca danej kategorii wiekowej nie zostaje Mistrzem Europy w swojej kategorii wiekowej. Po prostu wygrywa bieg w swojej kategorii wiekowej. Biegacze startujący w Age Group są natomiast honorowani podium podczas ceremonii dekoracji.

W tegorocznych mistrzostwach we włoskim Val di Fiemme Polacy zdobyli łącznie 8 medali w “wiekówkach”. To o 9 medali mniej niż w 2019 roku podczas mistrzostw odbywających się w Polsce i o 3 mniej niż biegacze startujący w Age Group przywieźli w 2018 roku z mistrzostw w Danii.

Indywidualne medale dla Polski w Age Group*:

  • Cezary Szulwach – I msc. w kategorii M16-17 (3 KM)
  • Cezary Szulwach – I msc. w kategorii M16-17 (15 KM)
  • Katia Worobiewa – I msc. w kategorii W30-34 (3 KM)
  • Alan Tomasik – II msc. w kategorii M30-34 (3 KM)
  • Agnieszka Rynkiewicz – II msc. w kategorii W35-39 (3 KM)
  • Krzysztof Budzisz – II msc. w kategorii M45-49 (15 KM)
  • Stanisław Kurach – II msc. w kategorii M55-59 (15 KM)
  • Przemysław Trapkowski – III msc. w kategorii M40-44 (3 KM)

* wyniki za Icron.it

Najbardziej cieszą medale w Age Group Cezarego Szulwacha startującego w kategorii wiekowej 16-17 lat. To dobry prognostyk na przyszłość dla tego młodego zawodnika.

Fot. FB OCR European Championships

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany