Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Największą nowością Barbarian Race w 2019 roku będzie formuła OPENER. Zadebiutuje ona 6 kwietnia w Siemianowicach Śląskich. Będzie to wprowadzenie do barbarzyńskiego świata biegów z przeszkodami.

W niedzielę 20 stycznia Grzegorz Szczechla, szef biegu Barbarian Race, podczas spotkania live na Facebooku, opowiedział o nowej formule OPENER, a także kilku innych nowościach czekających na biegaczy startujących tym popularnym biegu z przeszkodami.


Formuła OPENER to wprowadzenie do barbarzyńskiego świata. Dedykowana jest ona dla tych wszystkich, którzy dotąd mogli się obawiać, że Barbarian Race jest dla nich jeszcze zbyt trudny. Dla bardziej doświadczonych biegaczy, może to być natomiast dobra zaprawa przed klasycznym Barbarianem.

OPENER to krótsza i łatwiejsza trasa. Biegacze będą mieli do pokonania 8 km i 20 przeszkód. Same przeszkody będą ułatwione. Jak wyjaśniał Szczechla, będzie to polegało np. na zwiększeniu liczby chwytów na “low ringu”, dzięki czemu łatwiej będzie przejść tę konstrukcję.

Do przeszkód będzie można podchodzić wielokrotnie. Dopuszczalne będzie pomaganie sobie nawzajem. Będzie więcej przeszkód typu “fun”. Trochę błota. A kto jednak zrezygnuje z pokonywania przeszkody, to po karze w postaci burpeesów, może biec dalej.

W formule OPENER można wystartować już od 14 roku życia. Będzie ona miała osobny medal. Formuła ta zadebiutuje 6 kwietnia w Siemianowicach Śląskich, które jak podkreśla Szczechla, będą “najlepszym płaskim Barbarianem ever”.

OPENER i nowa lokalizacja (Siemianowice Śląskie), to nie jedyne nowości, o których podczas spotkania live opowiadał szef Barbarian Race. Zdradził on również, finał pierwszego w tym roku biegu, będzie miał miejsce na stadionie, dzięki czemu kibice będą mogli wygodnie obserwować zmagania biegaczy (zwłaszcza sprinterskiej formuły ARROW).

Na trasach Barbariana pojawią się nowe przeszkody. Wprowadzona została też opcja zwrotu pieniędzy za wykupiony pakiet, jeżeli z ważnych przyczyn uczestnik nie będzie mógł wziąć udziału w biegu.

Szczechla poinformował ponadto, że w marcu pojawi się dodatkowych 200 miejsc na oblegany Barbarian Race HILL, czyli bieg pod skocznię w Wiśle. Inną ciekawostką jest to, że kto wykupił pakiet MONOLIT, to ma zagwarantowane miejsce w danej formule biegu nawet pomimo, że nie można się na nią już zapisać.

Fot. FB Barbarian Race, eXtremalny.PL

Czytaj także:

Barbarian Race otworzy sezon 2019 w Siemianowicach Śląskich, później będzie Wisła i Ustroń

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany