Po 4-letniej przerwie biegi przeszkodowe wracają do Bałtowa w województwie świętokrzyskim. I to w najmocniejszym wydaniu. To bardzo dobrze, bo to naprawdę dobra miejscówka na takie wydarzenia. Lokalizacja godna Finału.

Bałtów to wieś w województwie świętokrzyskim. Mieści się tam Bałtowski Kompleks Turystyczny z licznymi atrakcjami turystycznymi, jak m.in. Park Dinozaurów, Zwierzyniec Bałtowski, Par Rozrywki, czy stok narciarski. Weterani biegów przeszkodowych (OCR) w Polsce znają Bałtów bardzo dobrze. To właśnie tam w latach 2013-2017 organizowany był Hunt Run, czyli jeden z najstarszych biegów OCR w kraju. W 2018 roku została tam jeszcze zorganizowana pierwsza (i ostatnia) edycja biegu Raptor Run, po czym nastąpiła długa przerwa.Teraz Bałtów wraca na przeszkodową mapę Polski. I bardzo dobrze. Bo jest tam wszystko co jest potrzebne do zorganizowania dużego przeszkodowego eventu. Jest odpowiednia infrastruktura gastronomiczno-noclegowa (+parkingi). Są mniejsze i większe górki, przez co trasę można poprowadzić tak, że będzie miała naprawdę spore przewyższenia. Są błotniste tereny. Jest też rzeka, która również może być elementem biegowej trasy. Jednym słowem miejscówka godna Finału Ligi Runmageddonu.

W dniach 14-15 października Finał Ligi Runmageddonu 2023 odbędzie się w JuraPark Bałtów. W ramach Finału zostaną rozegrane dwie formuły biegów: Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Hardcore (21 km + 70 przeszkód). Aktualna cena pakietu startowego na Rekruta to 269 zł. Pakiet na ten na drugi bieg kosztuje natomiast 339 zł.

Zobacz wideo zapowiedź lokalizacji Finału Ligi Runmageddonu 2023:

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także: