Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 6-7 kwietnia Barbarian Race rozpocznie sezon w Siemianowicach Śląskich, gdzie m.in. zadebiutuje nowa formuła OPENER i odbędzie się bieg ligowy. Następnie przeniesie się on do Wisły, a na finał sezonu został wybrany Ustroń. Niewiadomą pozostaje jeszcze lokalizacja sierpniowego biegu.

Barbarian Race odkrył karty. Inauguracja sezonu 2019 odbędzie się w pierwszy weekend kwietnia w Siemianowicach Śląskich. W sobotę 6 kwietnia zaplanowany jest widowiskowy ARROW (około 800 m + 8 przeszkód) i debiutująca w tym roku, skierowana bardziej dla początkujących przeszkodowców, formuła OPENER (8 km + 20 przeszkód).

OPENER będzie formuła da wszystkich. Przeszkody będą zmodyfikowane i ułatwione. OPENER będzie miał osoby medal. Zaprezentujemy go jeszcze w tym tygodniu – powiedział nam Grzegorz Szczechla, szef Barbarian Race.

W niedzielę 7 kwietnia odbędzie się klasyczny Barbarian Race, czyli bieg na dystansie 13 km z 35 przeszkodami. Jako, że będzie to też bieg ligowy, to z pewnością zobaczymy tam całą elitę polskich zawodników OCR. Przez cały weekend będą odbywać się biegi dla dzieci.

Teren w Siemianowicach jest zróżnicowany. Zielony i bardzo wymagający. Stworzony pod biegi z przeszkodami. Jest też dobra infrastruktura wraz z boiskiem. Tak szczerze, to uważam, że to najlepszy teren na “płaskiego Barbariana” – powiedział Szczechla.

Siemianowice to nowa lokalizacja na “barbarzyńskiej mapie”. W czerwcu bieg wróci już do dobrze znanej i lubianej przez biegaczy Wisły. To właśnie tam odbędzie się jedyny Barbarian Race HILL, czyli bieg pod skocznię im. Adama Małysza, który jednocześnie będzie II Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię 2019. Zawody te cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zapisało się na nie 1000 zawodników, wykupując wszystkie dostępne pakiety. Dlatego organizatorzy zdecydowali o zwiększeniu limitu uczestników.

W marcu pojawią się dodatkowe miejsca na Barbarian Hill w Wiśle. Ostatnia pula. Planujemy, żeby finał odbył się w nocy przy sztucznym oświetleniu. Jestem przekonany, że będzie to świetne widowisko – poinformował nas Szczechla.

Barbarian Race zakończy sezon w ostatni weekend września, wracając do znanego “barbarzyńcom” Ustronia. W 2019 roku przewidziany jest jeszcze event w dniach 3-4 sierpnia. Jego lokalizacja nie jest jeszcze znana. Niemniej już teraz, po opublikowanych “miejscówkach” można stwierdzić, że podjęta w 2018 roku próba wyjścia w Polskę nieudała się i bieg ten wraca do swojego matecznika na południu Polski. Szkoda.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany