Już 7 października odbędą się zawody Stormeet Poland Championships 2023 w Toruniu. Ich organizatorzy właśnie ogłosili datę i lokalizację kolejnej imprezy Stormeet. Pierwszej z sześciu zaplanowanych na rok 2024.

Stormeet to zawody sportowe łączące bieganie i trening funkcjonalny. Odbywają się one w hali. Na całe wyzwanie składa się łącznie 8 km biegu i 7 różnych treningów funkcjonalnych. Zawodnik naprzemiennie biega 1 km i wykonuje trening. Kolejno jest to: 1. Rowing, 2. Sled Push, 3. Farmer’s Carry, 4. Lunges, 5. Burpee Broad Jumps, 6. Ski-Erg, 7. Wall Ball).

Już w sobotę 7 października w Hali Lekkoatletycznej “Arena Toruń” odbędzie się  Stormeet Poland Championships 2023. Jak poinformowali organizatorzy, w mistrzostwach weźmie udział 250 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym około 50 w kategorii Elite.

W ostatni weekend Stormeet ogłosił datę i lokalizację swoich kolejnych zawodów. Odbędą się one 20 stycznia 2024 roku w Hali MOSiR w Zabrzu, przy ulicy Matejki 6. Będzie to pierwsza z sześciu imprez Stormeet w całej Polsce zaplanowanych na rok 2024. Data i miejsce następnego zostanie ogłoszona w połowie stycznia.

Tydzień wcześniej swój drugi event w Polsce ogłosił Hyrox (zobacz: Drugi HYROX w Polsce. Znamy datę i lokalizację!). Z informacji, które udało nam się zdobyć, nie będą to jedyne takie zawody w 2024 roku. W naszej opinii, zapowiadająca się w przyszłym roku duża konkurencja między zawodami Stormeet a Hyrox, przyczyni się do popularyzacji tego sportu w Polsce. Szczególnie, że obaj organizatorzy organizują w całej Polsce treningi wprowadzające do tego rodzaju sportowej rywalizacji, jednocześnie budując sieć klubów partnerskich w których można przygotować się na takie zawody.

Fot. & graf.: Stormeet

Przeczytaj także: