Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan startuje z wirtualnymi zawodami w miejsce odwołanych lub przeniesionych swoich biegów. Rywalizować można na spartańskich dystansach Sprint, Super, Beast i Ultra. Pierwsze zawody już 4 kwietnia.

Pandemia koronawirus pokrzyżowała Spartanowi plany na ten rok. Na całym świecie wiele zawodów zostało odwołanych lub przeniesionych na późniejszy termin. I wiele prawdopodobnie jeszcze wypadnie z kalendarza. Organizatorzy w ich miejsce zaproponowali wirtualną rywalizację.

Spartan Virtual Race to wyzwania na spartańskich dystansach Sprint (5 km + 20 przeszkód), Super (10 km + 25 przeszkód), Beast (21 km + 30 przeszkód) i Ultra (50 km + 60 przeszkód). Przy czym, można biegać na zewnątrz lub na bieżni, albo zastąpić to jakąś inną, ściśle określną, aktywnością.

Bieganie można zastąpić jazdą na rowerze, ale wtedy cały dystans mnożony jest x4 (w przypadku Sprinta będzie to 4 x 5 km). Można wykorzystać ergonometr (dystans x1,2), skakankę (Sprint to 2 tys. skakanek) lub zdecydować się na pływanie (Sprint to 1600 m). W sumie Spartan określił 16 różnych aktywności, które mogą zastąpić bieganie.

A co z przeszkodami? One również są ściśle zdefiniowane. Jest to np. 10 burpeesów, 10 dipów, 10 situpów, czy 10 sek. plank. Kolejność wykonywania tych przeszkód-ćwiczeń jest dowolna. Zawodnik sam też decyduje, czy będzie wykonywał je wszystkie w jednym bloku czy pojedynczo? Na początku czy na końcu?

Wirtualne biegi będą odbywać się tylko w weekendy odwołanych faktycznych biegów i w formułach, które wtedy miały się odbyć. Pierwsze zaplanowane są na 4 kwietnia, a ostatnie na 2 maja.

Zawodnik będzie miał 48 godz. na przesłanie dokumentujących wyzwanie wyników. I tak np. 4 kwietnia zostały odwołane zawody w Veszprem na Węgrzech (Sprint i Super). Zawodnik ma czas na przesłanie wyników od godziny 00:00 w dniu 4 kwietnia do godziny 23:59 w dniu 5 kwietnia. Zawsze wg czasu lokalnego.

Przesłane wyniki muszą zawierać dowody ukończenia wyzwania. Może to być wskazanie zegarka z GPS, film, zdjęcia i wszystko to, co pozwoli zweryfikować wykonane zadanie.

Spartan Virtual Race jest darmowy. Na wszystkich, którzy zdecydują się na wirtualną rywalizację, czeka spersonalizowany certyfikat finishera. Do zdobycia jest również wirtualna trifecta.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany