Do Radomia kiedyś przymierzał się Runmageddon, a później Hunt Run. Ostatecznie pierwszym dużym organizatorem, który zawita z biegiem przeszkodowym do miasta na Mleczną będzie ARM Race.

W sobotę 18 listopada biegi przeszkodowe zawitają do Radomia. Dokładnie nad radomski zalew Borki, gdzie zostanie zorganizowany bieg ARM Race Mazowsze – Radom. Będzie to jednak z ostatnich okazji w tym roku, żeby wziąć udział w biegu przeszkodowym w Polsce.

W Radomiu do wyboru będą 4 różne formuły tego biegu przeszkodowego: Loszka, Dzik, Knur i Dzika Rodzinka.

  • Loszka to bieg na dystansie 5 km z 25 przeszkodami. Elite/Open. Limit czasu: 2 godz.
  • Dzik to bieg na dystansie 10 km z 40 przeszkodami. Elite/Open. Limit czasu: 3 godz.
  • Knur to bieg przeszkodowy na dystansie 5 km. To bieg dla zabawy. Bez pomiaru czasu. Biegacz musi pokonać minimum 5 przeszkód na trasie. Limit czasu: 2 godz.
  • Dzika Rodzinka to bieg przeszkodowy na dystansie 1 km. To bieg dla rodzin, dlatego wziąć w nim mogą udział dzieci od 2. roku życia.

W sobotę 18 listopada pierwsze na trasę wybiegną rodziny. Start formuły Dzika Rodzinka zaplanowany jest na godzinę 10:00. Godzinę później wystartuje formuła Dzik Elite, a w samo południe Dzik Open. Na godzinę 11:30 zaplanowany jest start formuły Loszka Elite, a o 12:30 Loszka Open. O godzinie 13:00 wystartuje formuła Knur.

W biegach ARM Race wystartować mogą biegacze już od 13. roku życia. Ceny pakietów startowych rozpoczynają się od 159 zł. Na mecie na wszystkich będzie czekał piątkowy medal, posiłek, woda i upominek.

ARM Race Mazowsze – Radom nie będzie ostatnim w tym roku biegiem tego organizatora. ARM Race zakończy sezon 2023 eventem w Gucinie, czyli zaplanowanym na 2 grudnia ARM Race Mikołaje.

Fot. FB ARM Race

Przeczytaj także: