Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Aż 2 miliony dolarów przeznaczy Spartan na nagrody pieniężne w sezonie 2019. Więcej niż ktokolwiek w historii biegów z przeszkodami. Przy okazji wbijając szpilę Tough Mudder.

“Drodzy sportowcy, podjęliśmy decyzję, żeby przeznaczyć na nagrody pieniężne więcej niż kiedykolwiek w historii  OCR”. Taki komunikat, uzupełniony grafiką z informacją o 2 milionach dolarów nagród pieniężnych ($2 million in prize money) i sylwetkami szóstki najlepszych spartańskich zawodników (m.in. Lindsay Webster, Nicole Mericle, Ryan Atkins, Robert Killian) pojawił się dziś na facebookowym profilu Spartana.

 

Na tę chwilę na stronie Spartana, ani w mediach społecznościowych, nie pojawiły się dodatkowe informacje na ten temat. W tym to, czy do tej puli zalicza się ewentualny 1 milion dolarów dla zdobywcy potrójnej spartańskiej korony. Czyli nagrody, którą Joe De Sena, szef i twórca Spartana, ustanowił w ubiegłym roku i obiecał ją ponowić w kolejnym roku, jeżeli nie zostanie zdobyta.

Spartan Race to obecnie największa seria biegów z przeszkodami na świecie. Biegi organizowane są w ponad 30 krajach, startuje w nich około 10 tys. zawodników serii Elite i organizowane są 4 światowe mistrzostwa.

Na każdym spartańskim biegu najlepsi zawodnicy i zawodniczki kategorii Elite mogą liczyć na nagrody pieniężne. I tak w przypadku biegu na dystansie Sprint jest to 250 EUR za 1. miejsce na podium oraz 150 EUR i 100 EUR za kolejne. W przypadku dystansu Beast nagrody rosną do 450 EUR, 350 EUR i 250 EUR.

 

Komunikat o rekordowej puli nagród pojawił się zaledwie 2 dni po tym, jak Tough Mudder poinformował o całkowitej rezygnacji z nagród pieniężnych w sezonie 2019. To zapewne nie tylko szpila wbita konkurentowi, ale też realna próba przyciągnięcia zawodników serii Elite.

Fot. FB Spartan

Czytaj także:

  1. 1 mln dolarów do zgarnięcia w Spartan Race
  2. Albon schodzi z trasy, Atkins wygrywa Mistrzostwa Ultra, a 1 mln dolarów zostaje w kieszeni Joe De Sena
  3. Nie tylko Spartan Race oferuje 1 milion dolarów nagrody

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany