Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Czarne chmury zawisły nad znaną ze wspierania branży biegów przeszkodowych firmą Forbet Zakłady Bukmacherskie. 

“Szefowa w areszcie zagraża Forbetowi” – donosi poniedziałkowy Puls Biznesu, informując o aresztowaniu menedżerów, trzeciego pod względem wielkości bukmachera w Polsce.

Fot. Okładka Pulsu Biznesu z 13 grudnia 2021

Firma Forbet  znana jest społeczności biegaczy przeszkodowych. Była partnerem Runmageddonu, wspierała zawodników, sponsoruje Wojtka Sobierajskiego w jego cyklicznych próbach bicia rekordów, czy wreszcie wszyscy miłośnicy biegów przeszkodowych mogli zobaczyć reklamy Forbet Runners na portalu eXtremalny.PL i razem bawić się w konkursie na najfajniejszy kształt na mapie wykreślony śladem GPS. Jednak przede wszystkim Forbet jest mocno osadzony w dużym sporcie. Firma jest m.in. sponsorem klubów piłkarskich Raków Częstochowa, Arka Gdynia i ŁKS Łódź.

Jak donosi Puls Biznesu, dwa tygodnie temu prokuratura zatrzymała siedem osób w związku z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnym hazardem i wypraniem 330 mln zł. Wśród nich znalazła się trójka menedżerów Forbetu, w tym Ewelina J., czyli szefowa i właścicielka firmy, a obecnie już była szefowa, bo na tym stanowisku zastąpił ją Paweł Majewski, zasiadający wcześniej na fotelu dyrektora ds. marketingu.

Opisywana przez Puls Biznesu sprawa nie dotyczy samej firmy, co potwierdza cytowana w artykule rzecznik prasowa Prokuratury Regionalnej w Gdańsku:

Na obecnym etapie postępowania zarzuty nie dotyczą spółki Forbet Zakłady Bukmacherskie.

Autor artykułu zwraca jednak uwagę, że Forbetowi za pół roku kończy się zezwolenie na bukmacherkę w internecie, a warunkiem jego przedłużenia na kolejne 6 lat, jest “nienaganna opinia” menedżerów i właścicieli firmy bukmacherskiej.

Forbet jest trzecią, po STS i Fortunie, największą firmą bukmacherską w Polsce. Ma 6,6 proc. rynku. W trudnym 2020 roku jej przychody wzrosły o 16 proc. do 479,3 mln zł. Dla porównania przychody całej branży wzrosły o 7,5 proc.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany