Finał Ligi Runmageddon Elite rozegra się 9 maja w Poznaniu. Najlepszy zawodnik zgarnie okrągłe 20 tys. złotych z łącznej puli nagród pieniężnych w wysokości 54 tys. złotych. Faworyt jest tylko jeden, a walka toczy się o najniższy stopień podium. Żeby Finał został rozegrany, konieczna jest też zmiana Regulaminu Ligi.

“Już za miesiąc, 9 maja br., w niedzielę, na poznańskim Hipodromie odbędzie się finał, trwającej od 2020 roku Ligi Elite. Na profesjonalnych biegaczy czeka ekscytująca rywalizacja o chwałę i zastrzyk gotówki. Walka o zgarnięcie ostatnich punktów pozwalających na wskoczenie na premiowane finansowo miejsca będzie toczyć się na 10 kilometrowej trasie z 50 przeszkodami. Łączna pula nagród to 54 tys. złotych, z czego 20 tys. trafi do zwycięzcy…” – można przeczytać w informacji prasowej przesłanej przez Runmageddon do eXtremalny.PL.

Zanim jednak zawodnicy Elite pobiegną 9 maja w Finale Ligi, który dla nich jednocześnie jest 5. Mistrzostwami Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon, wcześniej… konieczna jest zmiana Regulaminu Ligi Elite, bo obecnie Finał nie zalicza się do Ligi. Po prostu brak takiego biegu/formuły w zestawieniu punktowanych biegów.

Regulamin Ligi Runmageddon Elite na dzień 08.04.2021

 

W Regulaminie zmiany wymaga również okres trwania sezonu ligowego, który obecnie jest definiowany do sierpnia 2021 roku. Nie jest też znany mnożnik punktów, które najlepsi zawodnicy i zawodniczki zdobędą podczas Finału Ligi w Poznaniu.

Zapytaliśmy Runmageddon o zmiany w regulaminie. Czekamy na odpowiedź.


Więcej nt. Ligi Elite Runmageddonu:


 

Kto wygra Ligę Runmageddon Elite?

Najlepszy zawodnik Ligi Runmageddon Elite zgarnie 20 tys. złotych z łącznej puli 54 tys. złotych. Nagroda za 2. miejsce to 10 tys. złotych, a za najniższy stopień podium 5 tys. złotych. Zawodnicy z miejsc 4 i 5 wygrają po 2 tys. złotych, 6-10 po 1,5 tysiąca, 11-15 po 1 tys. złotych, a z 16-20 po 500 złotych.

Na dzień 8 kwietnia czołówka zestawienia prezentuje się tak (obliczenia eXtremalny.PL):

  • Mateusz Krawiecki 1910 pkt.
  • Katia Varabyova 1615 pkt.
  • Józef Chmielorz 1321 pkt.
  • Paweł Jaciów 1275 pkt.

Później jest spora przerwa, więc walka o podium rozstrzygnie się w tej 4-osobowej grupie. A w zasadzie będzie to walka o 3. miejsce, bo na pierwszych dwóch miejscach już nic nie powinno się zmienić. Mateusz Krawiecki ma na tyle dużą przewagę nad zawodniczką drużyny Power Training, że układ sił zapewne już się nie zmieni. Szczególnie, jeżeli w Finale Ligi do zdobycia będzie maksymalnie 100 pkt., co oznaczałoby, że każdy z zawodników do końca Ligi (zostały 3 biegi) mógłby ich zdobyć maksymalnie 300. Dlatego też do obsadzenia zostaje najniższy stopień podium, o który bić się będzie Józek Chmielorz i Paweł Jaciów.

 

Nie tylko Elita…

Podczas Runmageddonu w Poznaniu z przeszkodami zmierzy się nie tylko Elita, ale również wszyscy inni miłośnicy takiej aktywności, startując w formule Open. Wystartować oni mogą zarówno w zaplanowanych na sobotę 8 maja formułach Intro i Rekrut, jak i w niedzielnej wyjątkowej formule finałowej, czyli na dystansie 10 kilometrów z 50 przeszkodami. Warto jednak pamiętać, że uprawnione do startu w tej formule są tylko osoby, które w roku 2020 lub 2021 pokonały choć jeden Runmageddon Rekrut, zdobywając tym samym dwa punkty w klasyfikacji ogólnej.

fot. Biuro Prasowe Runmageddonu