Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Tego można było się spodziewać. Kwarantanna Narodowa dla siłowni, basenów i klubów fitness potrwa przynajmniej do końca stycznia – wynika z informacji przekazanych przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

Od 18 stycznia zdecydowaliśmy się o utrzymaniu wszystkich dodatkowych obostrzeń oprócz uruchomienia nauczania stacjonarnego w klasach 1-3 w szkołach podstawowych  – poinformował w poniedziałek 11 stycznia minister zdrowia Adam Niedzielski, podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrem edukacji i nauki, poświęconej zasadom bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią koronawirusa w Polsce.

Utrzymanie obostrzeń oznacza, że wciąż zamknięte pozostaną siłownie, baseny i kluby fitness. Obostrzenia mają obowiązywać do przynajmniej do 31 stycznia.

Niestety niewiele wskazuje na to, że po 31 stycznia dla siłowni i klubów fitness sytuacja istotnie się zmieni. Sama branża też podchodzi do tego sceptycznie, spodziewając się otwarcia nawet 2 miesiące później.

Polska Federacja Fitness, zapowiadając pozew zbiorowy przeciwko rządowi poinformowała, że z kręgów rządowych płyną nieoficjalne informacje, że branża zostanie otwarta dopiero na przełomie marca i kwietnia.

Z oficjalnych informacji przekazywanych przez rząd, otwarcie branży może nastąpić na przełomie marca i kwietnia… ale i ten termin nie może być pewny. Nikt z Nas nie może dłużej czekać, dlatego podjęliśmy decyzję dot. pozwu.

Fot. TT Kancelaria Premiera

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany