Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Na czas kwarantanny narodowej w Polsce siłownie i kluby fitness zostaną zamknięte – informuje radio RMF FM. Korzystać z nich będą mogli tylko i wyłącznie sportowcy zawodowi.

[Artykuł został zaktualizowany o projekt rozporządzenia zamykającego siłownie]

Wczoraj rząd ogłosił kwarantannę narodową w dniach od 28 grudnia do 17 stycznia 2021 roku. Oznacza to, nie tylko przedłużenie obecnie obowiązujących obostrzeń w kraju, ale też wprowadzenie nowych (więcej w artykule: Narodowa kwarantanna w Polsce. Co z Masakratorem i Biegiem 4 Pancernych?). Jak wyniki z informacji przekazanych przez radio RMF FM, wprowadzenie zapisu o “infrastrukturze sportowej dostępnej tylko dla profesjonalnego sportu”, w praktyce oznacza niemal całkowite zamknięcie siłowni i klubów fitness.

Na czym polega zmiana? Dziennikarze radia RMF FM wyjaśniają:

Dziś siłownie i baseny teoretycznie są zamknięte. Mogą przyjmować jedynie gości szykujących się do zawodów albo prowadzić zajęcia zorganizowane. W efekcie wiele siłowni normalnie działa, a ćwiczący podpisują czasem fikcyjne oświadczenia, że szykują się do zawodów.

Furtka w przepisach w dniach 28 grudnia – 17 stycznia zostanie zamknięta. Z siłowni i basenów będą mogli korzystać tylko zawodowi sportowcy, a zawodowym sportowcem z dania na dzień ciężko się stać.

Z informacji podanych przez RMF FM wynika wprost, że w okresie 28 grudnia – 17 stycznia z siłowni korzystać będą mogli tylko zawodowi sportowcy.

[Update 20.12.2020]

W dniu 20 grudnia został opublikowany projekt rozporządzenia, który m.in. zamyka siłownie, baseny i kluby fitness oraz ogranicza współzawodnictwo do sportu zawodowego:

Ograniczenie współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i organizacji wydarzeń sportowych wyłącznie do sportu zawodowego w rozumieniu art. 2 pkt 143 rozporządzenia Komisji nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. (…)

Zakaz funkcjonowania basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness, z wyłączeniem basenów, siłowni, klubów i centrów fitness: działających w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów lub udostępnianych zawodnikom kadry narodowej polskich związków sportowych.

Co sądzicie o tej decyzji polskiego rządu?

Fot. pexels

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany