Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W długi majowy weekend runmageddonowe szaleństwo ogarnie Ełk, gdzie w tym roku odbędzie się trzydniowy festiwal ekstremalnych biegów z przeszkodami. 17 sierpnia Runmageddon pojawi się natomiast w Łodzi. To nowa lokalizacja na runmageddonowej mapie Polski.

Świeże mazurskie powietrze, piękne jezioro, a do tego mnóstwo sportowego szaleństwa i ekstremalnych wyzwań dla wszystkich. Tak zapowiada się zaplanowany na 1-3 maja Festiwal Runmageddonu w Ełku. Będzie to świetna okazją do spędzenia majówki w ten niecodzienny sposób właśnie na Mazurach.

Organizatorzy przygotowali aż 6 formuł. Najmłodsi w wieku 4-11 lat staną przed zadaniem pokonania jednokilometrowego Runmageddonu Kids z 10 utrudnieniami. Nastolatkowie w wieku 12-15 lat będą mogli sprawdzić się na dwukilometrowej trasie JUNIOR z 15 przeszkodami. Dorośli, w zależności od posiadanego biegowego doświadczenia, zmierzą się z formułą INTRO (3 km + 15 przeszkód), REKRUT (6 km + 30 przeszkód), CLASSIC (12 km + 50 przeszkód) i HARDCORE (21 km + 70 przeszkód).

Festiwal Runmageddonu będzie nie tylko niesamowitym wyzwaniem dla uczestników, ale także świetną rozrywką dla kibiców. Specjalnie dla nich na miejskiej plaży w Ełku stanie Miasteczko Kibica, w którym nie zabraknie atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. – Plaża miejska w Ełku to wspaniałe miejsce dla naszego trzydniowego festiwalu. Będzie można tutaj przeżyć naszą ekstremalną przygodę, poczuć energetyczny klimat Runmageddonu oraz podziwiać dzielnych Runmageddończyków. Będzie to energetyczne i pozytywne wydarzenie, dlatego każdą osobę, która nie ma jeszcze sprecyzowanych planów na majówkę zachęcam do wspólnego spędzenia czasu na Runmageddonie w Ełku – mówi dyrektor wydarzenia Alicja Janczak.

W maju Runmageddon zorganizuje swe biegi jeszcze w Krakowie (11-12 maja) i Warszawie (25-26 maja), żeby w czerwcu zawitać do Trójmiasta (8-9 czerwca) i Poznania (22-23 czerwca).

W sierpniu Łódź, a w lipcu wschód Polski?

Dopiero co ogłoszoną nowością na runmageddonowej mapie Polski jest w tym roku Łódź. 17 sierpnia odbędą się tam biegi na dystansach INTRO, NOCNY i DZIENNY REKRUT, JUNIOR i KIDS. Mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję przygotować się do startu w Runmageddonie już 4 kwietnia, podczas organizowanego w parku ks. J. Poniatowskiego treningu. Poprowadzą go Tomasz Prykowski oraz Michał Kuczamer.

Przed Łodzią, w dniach 3-4 sierpnia, Runmageddon zawita do Szczecina. Dwa tygodnie przed Szczecinem, czyli w dniach 20-21 lipca, powinien natomiast pojawić się w Lublinie lub Rzeszowie. Oczywiście, jeżeli wierzyć informacjom jakie padły podczas II Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych. W przypadku Szczecina doniesienia te w stu procentach się potwierdziły.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podst. mat. pras.)

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany