Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Na tydzień przed biegiem Runmageddon Gliwice organizatorzy całkowicie zmienili zasady rywalizacji. Tylko na ten jeden bieg. Wszystko dlatego, że będzie on biegiem rozgrywanym w ramach “Polskiej Ligi OCR 2021”.

Podczas gliwickiego Runmageddonu (12 czerwca 2021) będą obowiązywały zmienione zasady uczestnictwa dla wszystkich startujących w serii Elite. Wprowadza je opublikowany przez organizatora dokument “Zasady serii Elite biegu Runmageddon Silesia Arena Gliwice 12.06.2021r.”

Oto najważniejsze zmiany:

  • zawodnik startuje z 3 opaskami na nadgarstku
  • zawodnik ma 1 próbę pokonania każdej przeszkody
  • niezaliczenie przeszkody skutkuje odebraniem jednej opaski i koniecznością wykonania rundy karnej lub doliczeniem karnych 3 minut do czasu biegu
  • zawodnik musi donieść do mety co najmniej 1 opaskę, żeby być klasyfikowanym w serii Elite, w przeciwnym razie zostanie przeniesiony do serii Open

W ramach serii Elite w Gliwicach odbędzie się również bieg “Polskiej Ligi OCR 2021”. Wszystko wskazuje na to, że ligowcy na Runmageddonie nie pobiegną w plastronach, o które spór toczy się od miesiąca. W opublikowanych “Zasadach serii Elite…” nie ma o nich ani słowa. Taki zapis o konieczności używania plastronu może jeszcze wprowadzić Rulebook. O ile ten zostanie opublikowany przed biegiem.

Wszyscy zawodnicy startujący w Elite, niezależnie od tego, czy dodatkowo biorą udział w “Polskiej Lidze OCR 2021”, będą klasyfikowani łącznie w Klasyfikacji Elite Runmageddonu. To oznacza, że po biegu odbędą się dwie ceremonie dekoracji zwycięzców. Pierwsza runmageddonowa, a druga ligowa.

Komentarz redakcyjny:

Nowe zasady serii Elite będą ciekawym eksperymentem na Runmageddonie. Kto wie, może kiedyś zagoszczą one na stałe? Nie jest natomiast fair w stosunku do zawodników, ogłaszanie tak znaczących zmian w zasadach rywalizacji na tydzień przed biegiem. Szczególnie, że nie było potrzeby wrzucania wszystkich do jednego, ligowego worka.

 

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany