Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Spartan ma wyłączną opcję zakupu biegów Tough Mudder w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Kanadzie. Ma to być pierwszy krok do połączenia obu ogromnych marek biegów przeszkodowych (OCR).

Informacja o prawdopodobnym przejęciu “najlepszego błotnego biegu na świecie” w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Kanadzie została opublikowana wczoraj przed godziną 23:00 na profilu Spartana na Facebooku.

Tough Mudder jednak nie zniknie w tych krajach. Wydarzenia (biegi) będą dalej odbywać się pod tą samą nazwą i będą organizowane przez ten sam zespół ludzi. Koncentrować się one będą na wyzwaniach nastawionych na współpracę uczestników w pokonywaniu przeszkód i dobrą zabawę, czyli na tym z czego słynie Tough Mudder, a nie na sportowej rywalizacji.

Swojego zadowolenia z tego przejęcia nie kryje Joe De Sena, który od około 10 lat zna założycieli Tough Mudder (Will Dean, Guy Livingstone) i liczy na trwałe partnerstwo obu marek biegów z przeszkodami.

I look forward to creating a lasting partnership with Will and Guy as we seek to complete the merger. I’m excited about the prospect of what we can do together, as one team.

To kolejny w ostatnich miesiącach ruch Spartana zmierzający do zwiększenia udziałów w rynku biegów przeszkodowych oraz poszerzenia portfolio organizowanych przez siebie ekstremalnych wydarzeń. Jak wymienia Mud Run Guide, Spartan przez ostanie pół roku:

  • kupił Warrior Dash
  • rozszerzył serię Spartan Trail
  • uruchomił serię Spartan Urban Sprint na świecie
  • kupił zawody rowerowe La Ruta MTB
  • uruchomił zawody DEKAFIT
  • ma opcję zakupu TM w UK, Niemczech i Kanadzie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany