Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Już za dwa tygodnie Runmageddon wróci w okolice Warszawy. W weekend 14-15 września miłośnicy biegów z przeszkodami pojawią się na Urzeczu – 35 km od centrum stolicy – gdzie zmierzą się z aż 7 formułami tego ekstremalnego biegu. Odbędą się również III Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

Jesienna edycja warszawskiego Runmageddonu zostanie rozegrana na mazowieckim Urzeczu. Dzięki gościnności partnerów biegu: miasta Otwock, Powiatu Otwockiego i miejscowości Karczew, Runmageddon mógł zaprosić uczestników w nowy, nieodkryty jeszcze przez nich zakątek nadwiślańskiej krainy. To właśnie tutaj – 35 km od centrum Warszawy, 15 km od Góry Kalwaria i 7 km od Otwocka – po prawie stronie Wisły, nieopodal żwawo płynącego jej prawego dopływu – rzeki Świder – rozegra się akcja ostatniego już w tym roku warszawskiego eventu. Miasteczko biegowe będzie zlokalizowane na stadionie w Karczewie przy ulicy Ludwika i Jana Trzaskowskich 1.

Osoby, które będą chciały wystartować w Runmageddonie Warszawa-Urzecze będą mogły wybierać aż spośród 7 formuł. W tym w Nocnym Rekrucie i tegorocznej nowości formule Runmageddon Family. W ciągu dwóch dni, zarówno dzieci, młodzież, całe rodziny, jak i dorośli będą mogli zmierzyć się z nową, malowniczą trasą.

  • Intro: 3 km / 15+ przeszkód
  • Rekrut: 6 km / 30+ przeszkód
  • Nocny Rekrut: 6 km / 30+ przeszkód
  • Classic: 12 km / 50+ przeszkód
  • Junior: 2 km / 15+ przeszkód
  • KIDS: 1km / 10+ przeszkód
  • Family: 2 km / 15+ przeszkód

Dodatkową atrakcją warszawskiego eventu będzie zupełnie nowy, czerwony wzór runmageddonowej koszulki.

Specjalnie dla Runmageddończyków zostanie uruchomiona specjalna linia autobusowa, która będzie kursowała pomiędzy miasteczkiem biegowym a stacją PKP Otwock przy ulicy Orlej, a także parkingami samochodowymi w Karczewie przy ulicy Ciepłowniczej i Jagodne. Do samego Otwocka z Warszawy natomiast można będzie dotrzeć Kolejami Mazowieckimi lub SKM.

Podczas Runmageddon Warszawa-Urzecze odbędą się III Mistrzostwa Polski Dziennikarzy. W sobotę 14 września, dokładnie w samo południe, na starcie staną przedstawiciele m.in. Radio Zet, Polska The Times, Sport.pl, TVN i TVP. Rywalizacja odbędzie się na dystansie Rekruta, czyli będą oni mieli do pokonania 6 km z ponad 30 przeszkodami. W zeszłorocznych mistrzostwach bezkonkurencyjna okazała się być Natalia Grzebisz z redakcji PulsBiznesu/Bankier.pl, a wśród mężczyzn Bartosz Brusiło z ekipy: MamyRuszamy.pl.

Zanim Runmageddon wróci na Mazowsze, już w ten weekend zawita na Śląsk, na teren Kopalni Węgla Kamiennego “Knurów-Szczygłowice, Ruch Szczygłowice”. Górnicze Runmageddony od zawsze cieszą się wielką popularnością i przyciągają wielu uczestników. W tej edycji Runmageddon Silesia JSW S.A. dodatkową atrakcją, ale przede wszystkim ogromnym wyzwaniem, będzie nowa unikalna formuła biegu – 12H. Śmiałkowie przez 12 godz. będą rywalizować na zasadach Open na trasie Classica, czyli pętli o długości 12 km z około 50 przeszkodami.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Przeczytaj inne artykuły poświęcone Runmageddonowi 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany