Złoty dublet Tomasza Krawczyka, udany powrót Sebastiana Kasprzyka, kolejny świetny występ młodziutkiej Alicji Jasińskiej, pierwsze podium Marty Sprawki i Podhalańskie Dziki wyprzedzające Husarię w Classicu. Tak od strony sportowej przedstawia się Runmageddon Kraków 2019. Wisienką na torcie runmageddonowego weekendu było ogłoszenie nowej 12-godzinnej formuły.

Runmageddon wrócił nad Zalew Kryspinów niedaleko Krakowa, gdzie przed rokiem padający deszcz mocno przetrzebił damską Elitę oraz Mastersów. Tym razem pogoda do biegania była dobra, chociaż wody na trasie było chyba jeszcze więcej niż wtedy.

W sobotę został rozegrany Rekrut, a w niedzielę Classic. Oba biegi padły łupem Tomasza Krawczyka z Husarii Race Team. Sportowych ciekawostek w ten weekend było jednak znacznie więcej.

W Krakowie pierwszy raz w tym sezonie wystartował Sebastian Kasprzyk. Debiut wypadł znakomicie. Sebastian zajął drugie miejsce w Rekrucie. Tak zawodnik swój występ skomentował w mediach społecznościowych:

„Wracam po kontuzji do startów z przytupem i zajmuję drugie miejsce (…). Głodny rywalizacji i startów wracam do gry i biorę się za mocne przygotowania do Mistrzostw Europy!”

Na trasy biegów z przeszkodami w sobotę wrócił też Robert Krzystyniak, zajmując pierwsze miejsce w Mastersach. Co ciekawe, w Mastersach pierwszy raz od bardzo dawna opaskę do mety doniosły dwie kobiety.

Wśród elitarnych kobiet najlepsza była Edyta Baluta. Kolejny świetny występ zaliczyła młodziutka Alicja Jasińska. Dziewczyna jest w gazie. Teraz czekamy na jej równie udany występ podczas Spartana w Białce Tatrzańskiej. Ba, liczymy na podium w Age Group.

Wyniki Runmageddon REKRUT Kraków 11.05.2019

Elite Kobiet:

 1. Edyta Baluta
 2. Alicja Jasińska
 3. Iza Wysłuch

Fot. FB Alicja Jasińska

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Krawczyk
 2. Sebastian Kasprzyk
 3. Dmytro Selianin

Fot. FB Sebastian Kasprzyk

Elite Masters Kobiet:

 1. Gabriela Bogaty
 2. Marta Nitecka

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Robert Krzystyniak
 2. Sławomir Tracz
 3. Tomasz Handzlik

Drużynowa Elite:

 1. Husaria Race Team
 2. Podhalańskie Dziki
 3. xRunners

(wyniki za B4SPORT)

Niedzielnego Classica ponownie wygrał Tomasz Krawczyk, wyprzedzając pod koniec biegu, powracającego na trasy Dawida Hajnosa. Wśród Mastersów najszybciej na mecie zameldował się Łukasz Lorenc.

W gronie elitarnych pań najszybsza była Katarzyna Baranowska. Na drugim stopniu podium stanęła Kinga Bielec, która tym samym odgryzła się za mokrą skośną ściankę rok temu, która to przeszkoda zebrała zabrała jej opaskę, zbierając jednocześnie ogromne opaskowe żniwo. Trzecie miejsce zajęła Marta Sprawka, zdobywając tym samym swoje pierwsze podium w Runmageddonie.

Największą niespodzianką niedzieli było chyba zwycięstwo drużyny Podhalańskie Dziki nad Husarią. Na trzecim miejscu uplasowali się Sociosi.

Wyniki Runmageddon Classic Kraków 12.05.2019

Elite Kobiet:

 1. Katarzyna Baranowska
 2. Kinga Bielec
 3. Marta Sprawka

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Krawczyk
 2. Mateusz Salamon
 3. Dawid Hajnos

Fot. FB Power Training

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Łukasz Lorenc
 2. Mariusz Wiktorowicz
 3. Andrzej Zontek

Drużynowa Elite:

 1. Podhalańskie Dziki
 2. Husaria Race Team
 3. Socios Silesia

(wyniki za B4SPORT)

W ten weekend Runmageddon ogłosił datę i lokalizację kolejnego eventu. W dniach 31 sierpnia – 1 września w Knurowie odbędzie się Runmageddon Silesia JSW SA. Uczestnicy będą mogli rywalizować w formułach Kids, Junior, Intro, Rekrut i Classic, a także debiutującej formule 12H.

Ta nowa formuła to nic innego, jak trwający 12 godzin bieg na dystansie Classica. Będzie się on odbywał na zasadach Open. Zawodnicy wystartują o godz. 07:00. Nie będą mogli opuszczać wyznaczonej trasy zawodów, a w klasyfikacji liczone będą pełne okrążenia. Dzień od uruchomienia zapisów na bieg zapisało się 30 osób. Koszt to 200 zł. Limit uczestników został ustalony na poziomie 500 osób.

Runmageddon 12H może stanowić dobre przetarcie przed zaplanowanym na 6 października Górskim Runmageddon Ultra (41,195 km + 140 przeszkód). Jedyną niedogodnością dla kogoś, kto lubi bardzo długie biegi z przeszkodami jest tylko to, że tydzień wcześniej jest Spartan Ultra w Krynicy.

Czytaj także:

Jedna odpowiedź

 1. roosterMan

  Bezczelny liść w stronę ludzi kochajcych Ultra OCR, za bieg organizowany tydzień później od Spartana.