Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon zawitał do Gdyni. A Gdynia leży nad morzem. W tej sytuacji było zupełnie naturalnym, że trasa runmageddonowego Rekruta w Gdyni zahaczyła o morze. I to aż osiem razy.

Pogoda dopisała uczestnikom biegu Runmageddon, który w dniach 21-22 kwietnia zawitał do Gdyni. Nie oznacza to jednak, że przebiegnięcie 6 km Rekruta, czy 3 km Intro, to była bułka z masłem. W przypadku tego pierwszego uczestnicy, w tym zawodnicy ścigający się w fali Elite, aż 8 razy musieli wchodzić do zimnego morza (Zatoki Gdańskiej), przebiec około 2 km po plaży, a na koniec skąpać się w błocie tuż przed wskoczeniem na multirig, co czyniło tę, i tak dość trudną przeszkodę, jeszcze trudniejszą.

 

Wyniki Runmageddon​ REKRUT Gdynia 21.04.2018

KOBIETY – Fala Elite (Rekrut):

  1. Maria Jankowska (czas: 0:59:29)
  2. Małgorzata Daszkiewicz (1:00:02)
  3. Jagoda Szwarc (1:01:24)

 

MĘŻCZYŹNI – Fala Elite (Rekrut):

  1. Tomasz Oślizło (czas: 0:43:42)
  2. Sebastian Kasprzyk (0:45:49)
  3. Tomasz Krawczyk (0:46:53)

Dla Tomasza Oślizło wygrana w Gdyni była już 3. zwycięstwem i 5. podium w Runmageddonie w tym sezonie. Małgorzata Daszkiewicz i Jagoda Szwarc potwierdziły świetną formę zaprezentowaną tydzień wcześniej na Sardynii. Warto też podkreślić, że w kategorii Elite wystartowało około 40 zawodniczek. To ważne, bo ostatnio na różnych biegach OCR był z tym problem. W klasyfikacji drużyn najlepsi byli xRunners. Najlepszym mastersem zaś Łukasz Lorenc.

Następny Runmageddon odbędzie się w Myślenicach w dnia 4-6 maja br. Natomiast już teraz organizatorzy ponownie zapraszają do Trójmiasta. Jesienią. W dniach 15-16 września uczestnicy będą mogli zmierzyć się m.in. z dystansami Intro, Rekrut i Classic. Stawiamy, że tym razem areną zmagań z przeszkodami, ale też i z samym sobą, będzie Gdańsk.

Fot. Dzięki Sebastian Kasprzyk

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany