Gdzie odbędzie się Runmageddon Ultra w 2022 roku? Kiedy zostanie opublikowany kalendarz na cały sezon? Odpowiedzi na te i kilka innych pytań dotyczących biegów z przeszkodami organizowanych przez Runmageddon, znajdziecie w poniższym artykule.

Runmageddon, największy organizator biegów ekstremalnych w Polsce, powoli odsłania kolejne karty sezonu biegowego 2022. Sezon ów wystartuje w weekend 22-23 stycznia 2022 roku w Warszawie. Na ten bieg, który jak obstawiamy w redakcji eXtremalny.PL, odbędzie się na terenie Twierdzy Modlin, już można się zapisywać. Podobnie jak na 5 innych. Jeszcze w listopadzie Runmageddon opublikuje kalendarz “save the date”, czyli kalendarz z datami wszystkich swoich biegów w 2022 roku.

Liga Elite wraca

Dobra wiadomość dla wszystkich zawodników biegających w serii Elite i tych, który dopiero przygotowują się do walki z najlepszymi. W 2022 roku wraca Liga Runmageddon Elite!

W przedłużonym sezonie 2020/2021 Ligę Runmageddon Elite wygrał Mateusz Krawiecki, druga była Katia Varabyova, a trzeci Józef Chmielorz. Z nagród pieniężnych cieszyć mogła się nie tylko wymieniona trójka, ale cała 20-tka najlepszych biegaczy. W tej grupie było aż 11 kobiet.

Runmageddon Ultra

Wiemy już kiedy odbędzie się Runmageddon Ultra (23 lipca 2022), ale wciąż nie wiemy jeszcze gdzie. Nam udało się natomiast potwierdzić, że będzie to jedyne runmageddonowe ultra w 2022 roku, będzie w górach i odbędzie się w Polsce.

Koszulki, medale…

Jeszcze w tym roku, najpóźniej w grudniu, Runmageddon zaprezentuje medale i koszulki na sezon 2022.

Weteran i Korona

Najpierw będzie kalendarz startów 2022, później medale i koszulki, a na końcu statuetki Weterana i Korony. Zostaną one zaprezentowane najpóźniej w styczniu, jeszcze przed Zimowym Runmageddonem w Warszawie.

Będzie Warszawa wiosną

Do tej pory Runmageddon ogłosił 6 biegów na sezon 2022. Można już na nie się zapisywać. Starsi stażem Runmageddończycy z pewnością dostrzegli, że bieg w Krakowie jest zaplanowany na ostatni weekend maja (28-29 maja 2022). To tradycyjny termin wiosennego Runmageddonu w Warszawie. Jednak bez obaw. Drugi warszawski Runmageddon się odbędzie.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu & FB Runmageddon

Przeczytaj także:

2 komentarze

  1. Przeciętny Zawodnik

    Jakie jest źródło informacji o powrocie Ligi Runmageddon Elite?

    • Redakcja

      Źródło zbliżone do organizatora biegu. Bardzo wiarygodne.