W sobotę 16 września w Warszawie odbędzie się 2. edycja przygodowo-przeszkodowego biegu Cross Forteczny. Organizatorzy pokazali tegoroczny medal. Nawiązuje on do militarnego charakteru biegu.

Cross Forteczny, a w zasadzie Cross Forteczny Pamięci Janusza Kusocińskiego, to bieg przygodowo-przeszkodowy o militarnym charakterze. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2022 roku i spotkała się z dobrym przyjęciem biegaczy (zobacz zdjęcia: Galeria zdjęć z biegu Cross Forteczny 2022). Teraz organizatorzy wracają z 2. edycją biegu. Odbędzie się ona w sobotę 16 września na terenie Muzeum Techniki Wojskowej w Warszawie przy ulicy Powsińskiej 13.

Trasa biegu mierzy około 5 km. Biegacze będą mieli do pokonania różnego rodzaju barierki, zasieki, będą musieli czołgać się pod wystawionym w muzeum sprzętem wojskowym (czołgi, samoloty, działa, wozy bojowe), ale też będą biegali po okolicznych górkach, a nawet będą brodzić w błocie, jednocześnie dźwigając przygotowane przez organizatorów obciążenie.

Do militarnego charakteru biegu nawiązuje zaprezentowany medal. Podobnie jak rok temu znajduje się na nim czołg:

Organizatorem Crossu Fortecznego Pamięci Janusza Kusocińskiego jest Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, a współorganizatorami są: Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie oraz Urząd Dzielnicy Mokotów m.st. Warszawy.

Zapisy na bieg wciąż trwają. Można zapisywać się elektronicznie do czwartku 14 września:

https://zapisyonline.pl/wydarzenie/495,cross-forteczny-pamieci-janusza-kusocinskiego

Przeczytaj także: