Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Czy można połączyć wakacyjne lenistwo z aktywnością fizyczną? Można, a nawet trzeba. Oto pięć biegów przeszkodowych i dwa inne przeszkodowe eventy na dalszą część wakacji 2023. Wśród innych imprez OCR wyróżnia je to, że organizowane są w typowo miejscowościach turystycznych. W łatwy sposób można więc połączyć odpoczynek z aktywnością. 

Hunt Run EŁK (7-9 lipca 2023)

W weekend 7-9 lipca bieg Hunt Run zawita do Ełku nad tamtejsze Jezioro Ełckie. Miasteczko biegowe zostanie rozbite na miejskiej plaży. Do wyboru będą 3 różne formuły biegu dla dorosłych: Dobry Dzik (6 km + 25 przeszkód), Hardy Dzik (10 km + 30 przeszkód) i Mocarny Dzik (18 km + 40 przeszkód). Oprócz tego będzie dedykowana dla całych rodzin formuła Family Dzik (4 km + 15 przeszkód) i dziecięcy Dziczek (1 km + 10 przeszkód).

Fot. www.elk.pl

Runmageddon Gladiator Race HARRACHOV (22-23 lipca 2023)

Po dwóch latach Runmageddon wraca do czeskiego Harrachova, czyli jednej z najbardziej znanych turystycznych miejscowości u naszych południowych sąsiadów. Razem z czeskim Gladiator Race zaoferuje biegaczom aż 7 różnych formuł. W tym jedynym w roku bieg Ultra (42 km + 140 przeszkód), a także pierwszy raz w historii formułę Trail (bez przeszkód) na dystansach 11 km i 21  km.

Fot. FB Harrachov

Barbarian Hill WISŁA (22 lipca 2023)

Barbarian Hill to bieg na skocznię  im. Adama Małysza w Wiśle. Zawody te są jednocześnie 6. Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię. Tu oczywiście nie ma przeszkód, ale sam podbieg pod skocznię jest jedną wielką przeszkodą. A jeżeli komuś będzie za mało wyzwań to może przy okazji zaliczyć Baranią Górę.

Fot. www.wisla.pl

Formoza Challange USTKA (23 lipca 2023)

W czwarty weekend lipca bieg Formoza Challenge zawita do Ustki, czyli jednego z najbardziej znanych miejsc letniego wypoczynku Polaków nad Morzem Bałtyckim. W niedzielę 23 lipca będzie można tam wystartować na dystansie SHORT (5 km) oraz LONG (10 km). Zarówno samodzielnie, jak w drużynie.  Dla dzieci jest przygotowana formuła Formoza Kids.

Fot. FB Ustka

Hunt Run BIAŁKA TATRZAŃSKA (4-6 sierpnia 2023)

W pierwszy weekend sierpnia Hunt Runt pojawi się pod Tatry, bo w Białce Tatrzańskiej, gdzie rozbije się na terenie ośrodka narciarskiego Kotelnica Białczańska.  Do wyboru są następujące formuły: Dobry Dzik / Nocny Dzik (6 km + 25 przeszkód), Hardy Dzik (10 km + 30 przeszkód) i Mocarny Dzik (18 km + 40 przeszkód). Plus jeszcze Family Dzik (4 km) i Dziczek (1 km).

Fot. FB Hunt Run

Molo OCR 100 SOPOT (12 sierpnia 2023)

To będzie pierwsza taka impreza. Molo OCR100 to zawody na krótkim torze przeszkód. Wyróżniać je będzie to, że są one organizowane w sierpniu w turystycznym Sopocie. I to w miejscu, które najchętniej odwiedzane jest przez turystów, czy na molo w Sopocie. Kibiców z pewnością na tej imprezie nie zabraknie.

Fot. FB Molo-Marina Sopot

Bieg Morskiego Komandosa GDYNIA (26-27 sierpnia 2023)

W weekend 26-27 sierpnia w Gdyni organizowany jest Bieg Morskiego Komandosa. To bieg militarno-przeszkodowy. Jeżeli lubicie takie wyzwania i spędzacie ostatni weekend sierpnia w Trójmieście, to wystarczy dorzucić do wakacyjnego ekwipunku buty wojskowe i mundur, żeby pomiędzy zwiedzaniem i plażowaniem, jeszcze wystartować w tym biegu.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany