Prestiżowe zawody Ninja World Cup odbędą się w maju w Polsce. Będą to jedyne zawody tej rangi w Europie i jedna z czterech ogłoszonych przez World Obstacle takich imprez na świecie w 2023 roku. Wkrótce wystartują zapisy. 

Międzynarodowa Federacja Sportów Przeszkodowych (World Obstacle – Fédération Internationale de Sports d’Obstacles) ogłosiła listę czterech zawodów Ninja World Cup 2023. W maju ta prestiżowa impreza zawita do Polski. W dniach 19-21 maja 2023 odbędą się one w Świeciu w województwie kujawsko-pomorskim. Ich współorganizatorem będzie KolekTYw i OSPRO.

Cały cykl Ninja World Cup 2023 rozpocznie się na przełomie marca i kwietnia na  Filipinach. Oto lista wszystkich imprez:

  • Filipiny (31 marca – 2 kwietnia 2023)
  • Polska (19-21 maja 2023)
  • USA (29-31 lipca 2023)
  • Wenezuela (30 września – 1 października 2023)

Zawody Ninja World Cup to rywalizacja na mierzącym 100 metrów torze przeszkód. Zawodnicy mają do pokonania 10-12 przeszkód. To jak wygląda taka rywalizacja można zobaczyć na udostępnionym przez World Obstacle filmie z ubiegłorocznych zawodów w Manili:

Zapisy na Ninja World Cup w Świeciu mają wystartować wkrótce. Zapisywać będzie można się przez specjalnie przygotowaną dla tego wydarzenia stronę www.

Jaki jest limit miejsc na zawodach? Jak wyjaśnił nam Grzegorz Niecko z KolekTYwu, limit miejsc jest… różny:

Limit miejsc jest różny w każdej kategorii. Ciężko stwierdzić jaki jest faktyczny limit, ponieważ pierwszeństwo mają oficjalne reprezentację narodowe. Pozostałe miejsca będą rozdysponowane pod open.

Te pozostałe miejsca będą rozdysponowane według kryterium szybkości zapisów.

Niecko zwraca przy okazji uwagę na wysokie standardy rywalizacji stawiane przez Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych:

Ponieważ FISO oczekuje od zawodników czystej i uczciwej rywalizacji, na zawodach będą przeprowadzane wyrywkowe testy antydopingowe. W sytuacji, gdy zostaną wykryty niedozwolone środki, na zawodnika zostanie nałożona kara finansowa, dyskwalifikacja na cały rok 2023 oraz zostanie obciążony kosztami badania.

Majowe zawody Ninja World Cup odbędą się Hali Widowiskowo-Sportowej w Świeciu przy ulicy Sienkiewicza 3. Świecie liczy około 25 tys. mieszkańców. Leży nad Wisłą przy drodze ekspresowej S5 między Bydgoszczą a Grudziądzem. Z Bydgoszczy do Świecia jest 50 km, z Gdańska 120 km, z Warszawy 270 km, z Wrocławia 330 km, a z Katowic 430 km.

Przeczytaj także: