Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W ostatni weekend maja około 12,5 tys. osób (w tym 9,4 tys. dorosłych) wzięło udział w biegach z przeszkodami rozsianych po całej Polsce. Najwięcej we Wrocławiu, gdzie Survival Race zgromadził około 6,3 tys. uczestników. W warszawskim Runmageddonie wystartowało około 5,6 tys. miłośników ekstremalnych wyzwań.

To był najbardziej rozbiegany przeszkodowy weekend w 2021 roku. Przynajmniej jeżeli sądzić po frekwencji na 5 zorganizowanych biegach z przeszkodami. W Survival Race wzięło udział około 6,3 tys. osób, w Runmageddonie 5,6 tys., w Bytomiu i Dobrym Mieście po ponad 200 osób, a w Pionkach niedaleko Radomia około 150 osób.

Survival Race wraca po przerwie

Survival Race wrócił po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Do Wrocławia nad tamtejsze Morskie Oko zjechali się miłośnicy biegów ekstremalnych. Do wyboru były dorosłe formuły: Startet (3 km), Warrior (6 km) i Machine (12 km), a także formuły przygotowane dla młodszych miłośników z przeszkodami. W weekend 29-30 maja, jak wynika z deklaracji organizatorów, łącznie wystartowało około 4,5 tys. dorosłych i 1,8 tys. dzieci.

Oto jak organizatorzy podsumowali ten event, w przesłanym do redakcji eXtremalny.PL, materiale prasowym:

Siódma edycja miejskiego biegu z przeszkodami we Wrocławiu przeszła do historii! Było sporo adrenaliny, fantastycznej współpracy na trasie, obiecanego błota i ekstremalnych przeżyć, a także szalenie pozytywnych emocji przy przekraczaniu mety! Powtórka z rozrywki już za tydzień w Poznaniu! 12 i 13 czerwca widzimy się w stolicy Wielkopolski na terenie Malty.

Najlepsi biegacze, a jednocześnie najsprawniejsi na przeszkodach, rywalizowali w fali LEGEND na każdym z trzech przygotowanych dystansów. Poniżej wyniki tej sportowej rywalizacji:

Wyniki Survival Race Wrocław (29-30.05.2021)

Mężczyźni – MACHINE (Legend):

 1. Wojciech Wojtyszyn
 2. Bartosz Śliwiński
 3. Michał Borowski

Kobiety – MACHINE (Legend):

 1. Klaudia Marchewka

Mężczyźni – WARRIOR (Legend):

 1. Zbigniew Ziober
 2. Jarosław Kalinin
 3. Paweł Świerszcz

Mężczyźni – STARTER (Legend):

 1. Paweł Świerszcz
 2. Krystian Mędygrał
 3. Dawid Jarosz

 

Największy Runmageddon w tym roku

W ostatni weekend maja Runmageddon zawitał do Warszawy, gdzie nad Zalewem Bardowskiego można było zmierzyć się z formułami Intro, Rekrut, Nocny Rekrut i Classic, a dzieci i rodzice mogły powalczyć w formułach Kids, Junior i Family.

Przed eventem Jaro Bieniecki, pomysłodawca i twórca Runmageddonu, na swoim profilu na Facebooku cieszył się z przekroczenia 5 tys. uczestników:

Przekroczyliśmy 5000! To będzie największy event sportowy od półtora roku (w Polsce na pewno a może i w Europie, ale nie zdołałem tego potwierdzić na 100%). W sobotę i niedzielę Runmageddon w Warszawie.

Faktycznie pękło nie tylko 5 tys., ale i 6 tys. uczestników. Jak wynika z udostępnionych przez organizatora danych, w ciągu dwóch dni wystartowało ponad 6,4 tys. uczestników, w tym ponad 4,3 tys. w dorosłych formułach i ponad 2,1 tys. w formułach rodzinno-dziecięcych.

Szef Runmageddonu może być podwójnie zadowolony. W sobotę stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii “Masters Mężczyzn” na dystansie Rekrut, czym powtórzył swój wyczyn z jesiennego eventu w tym samym miejscu. Poniżej wyniki serii Elite:

 

Wyniki Runmageddon REKRUT Warszawa (29.05.2021)

Elite Kobiet:

 1. Julia Maciuszek
 2. Magdalena Missala
 3. Agnieszka Rynkiewicz

Elite Masters Kobiet:

 1. Joanna Dądelewska

Elite Mężczyzn:

 1. Mateusz Krawiecki
 2. Marcin Sałata
 3. Mateusz Rynkiewicz

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Jaro Bieniecki
 2. Marcin Jakubczak
 3. Mateusz Missala

Drużynowa Elite:

 1. Runmageddon
 2. Obstacle Center Team
 3. Power Training

 

Wyniki Runmageddon CLASSIC Warszawa (30.05.2021)

Elite Kobiet:

 1. Julia Maciuszek
 2. Agnieszka Rynkiewicz
 3. Katia Varabyova

Elite Masters Kobiet:

 1. Magdalena Sokół
 2. Joanna Dądelewska

Elite Mężczyzn:

 1. Mateusz Salamon
 2. Bartosz Januszewski
 3. Mateusz Rynkiewicz

Elite Masters Mężczyzn:

 1. Daniel Piskała
 2. Marcin Jakubczak
 3. Tomasz Dobrzyński

Drużynowa Elite:

 1. Runmageddon
 2. Power Training
 3. Carbon Silesia Sport

Runmageddon w okolice Warszawy wróci jeszcze raz w tym roku jesienią. Tym razem nad Zegrze, gdzie w pierwszy weekend października, ponownie będzie można wziąć udział w tym największym biegu przeszkodowym w Polsce.

 

Armagedon Active podbija Śląsk

Armagedon Active zorganizował swój bieg w Bytomiu. Zawodnicy, wśród których dominowali przedstawiciele dwóch śląskich drużyn: Socios Silesia i Carbon Silesia Sport, mierzyli się z dystansami Loszka (7 km + 30 przeszkód) i Dzik (10 km + 50 przeszkód). Łącznie w obu formułach (Elite + Open) wystartowało prawie 240 zawodników i zawodniczek. Poniżej wyniki serii Elite:

Wyniki Armagedon Active DZIK Bytom (29.05.2021)

Elite Kobiet:

 1. Iza Wysłuch
 2. Anna Łuszczak
 3. Monika Haber

Elite Mężczyzn:

 1. Tomasz Oślizło
 2. Piotr Król
 3. Fabian Markowski

Drużynowa Elite:

 1. Socios Silesia
 2. Rajsport Active
 3. Lemon Team

 

Wyniki Armagedon Active LOSZKA Bytom (29.05.2021)

Elite Kobiet:

 1. Oliwia Jauszkiewicz
 2. Nikola Markowska
 3. Magdalena Wierzbowksa

Elite Mężczyzn:

 1. Krzysztof Budzisz
 2. Dmytro Selianin
 3. Adam Sikora

Drużynowa Elite:

 1. Socios Silesia
 2. Mad Runners
 3. Carbon Silesia Sport

 

Oprócz biegów Survival Race, Runmageddon i Armagedon Active, w weekend odbył się bieg Twarda Sztuka w Dobrym Mieście (frekwencja: ponad 200 osób) i odbywający się pierwszy raz, lokalny bieg z przeszkodami w Pionkach niedaleko Radomia (frekwencja: około 150 osób).

Tegoroczny sezon biegów z przeszkodami w Polsce, który przez pandemię wystartował z pewnym opóźnieniem, rozkręcił się już na dobre. W weekend 5-6 czerwca zostanie zorganizowanych aż 6 biegów oraz 2 zawody przeszkodowe typu ninja. Będą to:

 • Terenowa Masakra (Bydgoszcz)
 • Formoza Challenge (Oborniki)
 • Commando Race (Kraków)
 • Masakrator (Dąbrowa Górnicza)
 • Las Masakras (Olsztyn)
 • Run4Challenge (Wrocław)
 • Ninja Series (Iława)
 • Ninja Wolf Race (Trzcianka)

Fot. eXtremalny.PL & Survival Race

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany