Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Polacy nie wierzą rządowi Mateusza Morawieckiego ws. zamkniętych siłowni i klubów fitness. Dla 59 proc. z nich to ważne miejsca, które pozwalają dbać o kondycję fizyczną i zdrowie.

Siłownie i kluby fitness pozostają zamknięte od połowy października 2020 roku. Rząd Mateusza Morawieckiego decyzję o ich zamknięciu tłumaczy dużym ryzykiem zarażenia się koronawirusem w tych miejscach. Polacy rządowi nie wierzą.

Wg 43 proc. badanych prawdopodobieństwo zarażenia się koronawirusem jest takie samo na siłowni jak w galeriach handlowych – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie “Super Expressu”. Co więcej, aż 32 proc. uważa, że na siłowniach jest ono mniejsze. I jedynie 15 proc. Polaków twierdzi podobnie jak rząd, że jest tam łatwiej się zarazić.

Nie tylko 75 proc. Polaków nie wierzy w rządową argumentację ws. zamknięcia siłowni, ale dla 59 proc. pytanych są to ważne miejsca, które pozwalają dbać o kondycję fizyczną i zdrowie. I tylko 26 proc. uważa, że to głownie miejsca dla pasjonatów.

Pełny opis sondażu można znaleźć tu.

Grafiki: Super Express; fot. Pexels

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany