Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W miniony weekend Runmageddon zawitał do Szczecina. Pierwszy raz w historii. Przyciągnął on prawie 3900 dorosłych uczestników i ponad 900 dzieci. Wielu pobiegło w Runmageddonie pierwszy raz. Dla Grzegorza Szczechli, szefa innego biegu z przeszkodami, był to natomiast powrót na trasę Runmageddonu po dłuższej przerwie. Powrót udany, bo zakończony wygraną w Classicu.

Malownicze tereny, niesamowite emocje i fantastyczna zabawa. Tak w skrócie można podsumować weekendowy szczeciński Runmageddon. Jeleni Staw powitał w sobotę i niedzielę tysiące sportowych śmiałków, którzy zmierzyli się ze swoimi słabościami i sprawdzili swoją sprawność na trasach ekstremalnego biegu z przeszkodami.

Runmageddon w Szczecinie przyciągnął na linię startu prawie 4 800 osób, z czego 914 stanowili najmłodsi zawodnicy formuł Kids i Junior.

W sobotę uczestnicy walczyli z przeszkodami Rekruta, wśród których znalazł się między innymi Kołkosznikow czy Fireman. Na trasę powróciła też żywa przeszkoda, czyli mur tworzony przez sportowców! Rekrut był też biegiem rozgrywanym w ramach Liga OCR Polska.

Najlepszymi Rekrutami okazali się być: wśród mężczyzn Dawid Kowalczyk, który na metę dobiegł z czasem 38 min. i 56 sek., a wśród kobiet Jekatierina Worobiewa która osiągnęła czas 52 min. i 59 sek.

Wyniki Runmageddon REKRUT Szczecin 03.08.2019

Elite Kobiety:

 1. Jekatierina Worobiewa
 2. Aleksandra Groblena
 3. Natalia Cicha

Elite Mężczyzn:

 1. Dawid Kowalczyk
 2. Piotr Król
 3. Dmytro Selianin

W rywalizacji drużyn na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Socios Silesia, przed xRunners i Nextreme OCR.

W niedzielę natomiast emocji dostarczyła trasa Classica, którą pokonywali także członkowie drużyny Leszka Free, czyli Damian Janikowski i Izu Ugonoh.

Rywalizacja w serii Elite była, jak zwykle, zacięta a na metę jako pierwsi wbiegli: szef Barbariana Grzegorz Szczechla z czasem 1 godz. 4 min i 52 sek. i Agnieszka Rynkiewicz z czasem 1 godz. 23 min i 59 sek.

Wyniki Runmageddon CLASSIC Szczecin 04.08.2019

Elite Mężczyzn:

 1. Grzegorz Szczechla
 2. Tomasz Krawczyk
 3. Mateusz Rynkiewicz

Elite Kobiet:

 1. Agnieszka Rynkiewicz
 2. Pia Kind
 3. Katarzyna Paplicka

Runmageddonowa rodzina po raz kolejny się powiększyła, wśród startujących bowiem znalazło się sporo debiutantów. Należy do nich Kamil, który po biegu nie mógł powstrzymać łez szczęścia:

Może dla wielu przebiegnięcie Runmageddonu to drobna sprawa, ale dla mnie to wielki sukces. Zapisanie się na event w Szczecinie zmotywowało mnie wreszcie do wstania z kanapy i zadbania o siebie. 3 miesiące przygotowań przyniosło efekt – czuję się wspaniale i nie mogę doczekać się kolejnych startów. Następnym razem Pole Dance i Multirig będzie mój!

Dla Karoliny był to natomiast trzeci start, czwarty będzie w Warszawie, gdzie odbierze upragnioną statuetkę Korony za ukończenie biegów w czterech stronach Polski:

Powiem tylko tyle: uważajcie na siebie, Runmageddon uzależnia!

Emocje po Szczecinie jeszcze nie zdążą opaść, a kolejny Runmageddon zawita do Łodzi już 17 sierpnia. Będzie to jednodniowy event, ale za to jaki! Uczestnicy mają do wyboru formułę: Intro, Rekrut i Nocny Rekrut oraz nowość, czyli Family.

Wakacje zakończy górniczy Runmageddon Silesia JSW S.A. Wrzesień zaś minie pod znakiem Warszawy, Kaukazu i Gdańska. Ostatnim dzwonkiem, by przeżyć przygodę życia będzie natomiast górski Runmageddon na Kocierzu oraz Finał Ligi Runmageddonu we Wrocławiu.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(na podstawie materiału prasowego)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany