Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W finale 4. edycji Australian Ninja Warrior aż 3 zawodników zdobyło Górę Midoriyama. Najszybciej uczynił to Ben Polson. Kto to? Chłopak Olivii Vivian!

Pierwszy raz w 4-letniej historii programu Australian Ninja Warrior została zdobyta Góra Midoriyama. I to aż przez trzech zawodników. Charlie Robbins, Zak Stolz i Ben Polson dotarli do ostatniego etapu finału i w limicie czasu wspięli się po 20-metrowej linie. Najszybciej z całej trójki uczynił to 27-letni Ben Polson. I to on zgarnął tytuł „Ninja Warrior” i nagrodę w wysokości 400 tys. dolarów.

Finał Australian Ninja Warrior podzielony był na 4 etapy. W pierwszym (Stage 1) zawodnicy musieli pokonać tor w czasie krótszym niż 3 minuty i 45 sekund. Kto nie zmieścił się w limicie – ten odpada. Pozostali przechodzą dalej. Drugi etap (Stage 2) to inny tor oraz 2 minuty i 15 sekund na jego pokonanie. W trzecim etapie (Stage 3) zawodnicy pokonują tor we własnym tempie, ale przeszkody są znacznie trudniejsze niż w poprzednich dwóch. Ponadto, w poprzednich trzech australijskich edycjach, jeszcze żaden zawodnik nie ukończył tego etapu.

Po trzecim etapie na polu boju pozostało 3 zawodników: Zak Stolz, Charlie Robbins i Ben Polson. Wszyscy oni zmierzyli się z Górą Midoriyama, czyli musieli wspiąć się po 20-metrowej linie w czasie poniżej 30 sekund.

Zak Stolz zrobił to w 29,80 sek. Startujący jako drugi Charlie Robbins nacisnął buzzer na szczycie po 26,56 sek. Obu jednak przebił Ben Polson, który „wykręcił” czas 25,56 sek. To jak to zrobił, można obejrzeć na poniższym wideo:

 

Kim jest Ben Polson? To 27-letni kamerzysta z Perth w Australii. Mierzy 196 cm i waży 85 kg. W Australian Ninja Warrior startował po raz 4. Można go obserwować na Instagramie pod adresem: @ben.polson. Znany jest m.in. z tego, że jest… chłopakiem Olivii Vivian, którą poznał podczas pierwszej australijskiej edycji Ninja Warrior.

Olivia Vivian również pojawiła się w finale 4. edycji Australian Ninja Warrior. Podobnie, jak jeszcze 7. innych zawodników, ukończyła Stage 1. Niestety odpadła na Stage 2 (pokonał ją salmon ladder). Warto dodać, że ten drugi etap przeszła tylko czwórka zawodników. Byli to Robbins, Stolz, Polson i Bowles. Vivian została jednak nie tylko pierwszą kobietą, która dostała się do finału Australian Ninja Warrior, ale też pierwszą kobietą, która walczyła na Stage 2.

Źródło: screeny pochodzą z Kanału 9 (Channel Nine), fotografie z profili zawodników

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany