Biegowy kalendarz na wrzesień 2022 wypełniony jest po brzegi. Nie brakuje dużych eventów biegowych, jak Barbarian Race w Wiśle, Runmageddon Suntago, czy Mistrzostwa Polski OCR w Sopocie. W tym artykule skupimy się jednak na mniej oczywistych propozycjach biegów przeszkodowych na wrzesień.

3. Active Challenge Szczecinek (3 września 2022)

Active Challenge w Szczecinku to coś więcej niż sam bieg przeszkodowy.  To taki przeszkodowy traithlon, bo to zawody łączące w sobie bieg z przeszkodami (7 km), jazdę na rowerze (2,5 km) i pływaniem kajakiem (500 m). Niewątpliwie ciekawe doświadczenie.

Fot. FB Active Challenge Szczecinek

 

5. TorTura Leszno (11 września 2022)

Tor Tura to bieg przeszkodowy w Lesznie. Uczestnicy mają do przebiegnięcia 5 km i 40 przeszkód po drodze. Za każdą niepokonaną przeszkodę trzeba wykonać rundę karną. Chyba, że wybrało się formułę “For Fun” w której nie ma pomiaru czasu, a biegacz sam sobie wybiera czy pokonuje przeszkody, bo tu przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

 

Cross Forteczny Warszawa (17 września 2022)

Cross Forteczny to bieg przeszkodowo-przygodowy w militarnym klimacie. Bieg odbędzie się w 17 września w Warszawie. Scenerię i jednocześnie klimat biegu tworzyć będą eksponaty i teren Muzeum Polskiej Techniki Wojskowe. Będzie to pierwsza edycja tego biegu.

Zobacz: Startuje pierwsza edycja Crossu Fortecznego! To bieg przeszkodowy w militarnym klimacie

Fot. FB Cross Forteczny

 

Bullet Run Włocławek (18 września 2022)

BulletRun to kolejny bieg przeszkodowy o charakterze militarnym. Cechą charakterystyczną tego biegu jest najcięższy “medal” – to ważące 4,4 kg trofeum w kształcie pocisku. We Włocławku organizatorzy przygotowali formuły: Sporty (6 km + 10 przeszkód) i Military (12 km + 20 przeszkód). We tej edycji nie będzie jednak strzelania z broni do celu, co jest kolejną cechą charakterystyczną tego biegu.

Zobacz: W 2021 roku Bullet Run wystrzeli 3 razy!

 

5. Jata Race Łuków (25 września 2022)

Jata Race wraca po 2-letniej przerwie. Będzie to już jego 5. edycja. Jata Race to bieg przełajowo-przeszkodowy nad Zalewem Zimna Woda w okolicach Łuków (30 km do Siedlec) lub jak to określają sami organizatorzy, “typowo leśny bieg z przeszkodami”. Biegacze będą mieli do pokonania 7 km i około 30 przeszkód.

Fot. FB Jata Race

Przeczytaj także: