Zebraliśmy garść świeżych newsów ze świata sportów przeszkodowych (i nie tylko), jakie napłynęły na przełomie czerwca i lipca. Z tego artykułu dowiecie się m.in. o tym, że Klaudia Szuba-Łata i Agata Pietroszek stanęły na pudle w Spartanie, poznacie wyniki ligowego biegu Biegun OCR, a także zaprezentujemy Wam medale kilku biegów i koszulkowe propozycje od Barbarian Race. Zapraszamy do lektury.

Klaudia Szuba-Łata na pudle w Morzine

Klaudia Szuba-Łata zajęła 2. miejsce w kategorii Elite podczas biegu Spartan Race Ultra (50 km + 60 przeszkód) we francuskim Morzine. Było to mocne górskiego bieganie, bo suma przewyższeń wyniosła aż 3400 metrów. Czas zawodniczki z Polski to 9 godz. i 6 min. Bieg wygrała Petra Arvela z Hiszpanii, a na najniższym stopniu podium stanęła Camilla Depoli z Włoch.

W 2024 roku Morzine we Francji będzie gospodarzem Mistrzostw Świata Spartan Ultra.

Fot. FB Spartan Race France

Agata Pietroszek druga w St. Pölten

Agata Pietroszek  zajęła 2. miejsce w w kategorii Elite podczas biegu Spartan Race Beast (21 km  + 30 przeszkód) w St. Pölten w Austrii.  Jej czas to 2 godz. 11 min. i 10 sek. Pierwsze miejsce zajęła Lena Weller (czas: 2:07:02), a jaki trzecia finiszowała Simona Kucharova (czas: 2:16:21).

Fot.  FB Spartan Race Germany Austria

Król i Łosin wygrywają Bieguna

W sobotę 1 lipca w Gdyni odbył się jedyny w tym roku Biegun OCR, który jednocześnie był biegiem ligowym. W kategorii ELITE PRO na 10-kilometrowej trasie z 36 przeszkodami triumfował Piotr Król (czas: 0:55:53), a najszybsza wśród pań była Marta Łosin (czas: 1:05:39).

Więcej o tym biegu przeczytacie w artykule: Wyniki biegu ligowego Biegun OCR – Obstacle Rush.

Fot. FB Piotr Król – zawodnik oraz trener OCR

Medale za Runmageddon Gladiator Race

Gladiator Race, który wspólnie z Runmageddonem organizuje w lipcu bieg w czeskim Harrachovie, pokazał medale na ten event. W tym ten najważniejszy, bo za formułę Ultra.

Więcej informacji o biegu Ultra: Runmageddon Gladiator Race ULTRA: 42 km i ponad 2800 m przewyższeń

Fot. FB Gladiator Race

Wilczy medal

Organizatorzy biegu przeszkodowego Wolf Race OCR pokazali medal, który zawiśnie na szyjach tych wszystkich, którzy 29 lipca pojawią się w Trzciance i przekroczą linię mety.

Fot. FB Wolf Race OCR

Medal na Barbarian Hill

22 lipca w Wiśle odbędzie się Barbarian Hill, czyli bieg na skocznię narciarską im. Adama Małysza w Wiśle, który jest jednocześnie 6. Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię. Organizatorzy zaprezentowali wizualizację medalu przygotowanego na to wydarzenie.

Fot. FB Barbarian Race

Koszulkowy mix od Barbariana

Zostańmy jeszcze na chwilę przy Barbarianie. Tym razem przy jego wrześniowym evencie, który również odbędzie się w Wiśle. W dniach 2-3 września będzie można wystartować w formułach Race, Opener i Arrow.

Organizatorzy zaprezentowali w social mediach aż 10 projektów koszulek i poprosili fanów o wybór tej jednej, która znajdzie się w pakiecie startowym na wrześniowy event. Nam najbardziej podoba się ten wzór. A Wam?

Fot. FB Barbarian Race

Mistrzostwa Polski OCR

Mistrzostwa Polski OCR 2023 odbędą się w weekend 30 września – 1 października br. Będzie to już 4. edycja tej imprezy. Organizatorzy jeszcze nie podali lokalizacji. Zdradzili jedynie, że będzie to południowo-wschodnia Polska.

Fot. FB Mistrzostwa Polski OCR

Ninja Warrior Polska nagrany

W niedzielę zakończyły się nagrania dwóch nowych sezonów Ninja Warrior Polska, czyli odpowiednio 8. i 9. sezonu tego sportowego show emitowanego przez telewizję Polsat. Premiera 8. sezonu prawdopodobnie będzie mieć miejsce 5 września 2023 roku, a 9. sezon zostanie wyemitowany wczesną wiosną w 2024 roku.

Więcej informacji o Ninja Warrior Polska znajdziesz tu!

Fot. Polsat

Przeczytaj także: