Zebraliśmy garść świeżych newsów ze świata sportów przeszkodowych. W tym artykule przeczytacie m.in. o Runmageddonie, castingu do Ninja Warrior Polska i dopiero co ogłoszonych zawodach ninja.

 

Casting do Ninja Warrior Polska

Trwa casting do 8. i 9. sezonu Ninja Warrior Polska. Widzowie telewizji Polsat ponownie będą mogli śledzić zmagania na najbardziej znanym torze przeszkód na świecie prawdopodobnie jesienią (wrzesień-październik), a kolejna część znajdzie się w wiosennej ramówce w 2024 roku.

Przeczytaj także: Rusza casting do kolejnej edycji Ninja Warrior Polska

 

Runmageddon w piątek

W najbliższy weekend Runmageddon zawita do Krakowa. Event z biegami (sportami) przeszkodowymi rozpocznie się już… w piątek 12 maja. To właśnie tego dnia od godziny 17:30 rozpocznie się Runmageddon Games, czyli rywalizacja na 100-metrowym torze składającym się z około 10 przeszkód.

 

Runmageddon na Juwenaliach

Pozostając jeszcze w temacie Runmageddonu to w dniach 19-20 maja na warszawskim lotnisku Bemowo urządzona zostanie specjalna strefa Runmageddonu, podczas odbywających się tam imprezy Juwenalia WAWA x US 2023. Strefa będzie mieć powierzchnię 250 m2. Będzie tam można m.in. zmierzyć się z mini torem Games.

 

KolekTYw – Zawody Ninja

Już 3. edycję Zawodów Ninja organizuje KolekTYw. Zawody odbędą się w dniach 5-6 sierpnia 2023 roku w  Gdańsku.

 

Stalowe Zawody by Hutnik

Organizatorzy Przeszkodowego Biegu Hutnika odpalili w Warszawie cykl wydarzeń mających przygotować do tego biegu. Odpalili Stalowe Zawody. Pierwsze odbyły się 22 kwietnia. Kolejne są zaplanowane na sobotę 13 maja. Odbędą się one na boisku sportowym przy ul. Kazimierzowskiej 58 w Warszawie. Strona wydarzenia na Facebooku.

 

OCR Weekend Socios Silesia

W dniach 13-16 lipca drużyna Socios Silesia organizuje OCR Weekend, podczas którego odbywać się będą treningi biegowe, treningi na przeszkodach, treningi funkcjonalno-siłowe, warsztaty z Jerzym Rojkowskim, wykłady itp. Przeszkodowy weekend odbędzie się na terenie OCR Village. Szczegóły tego wydarzenia znajdziecie klikając tu.

 

Polacy na Mistrzostwach Świata Hyrox

W dniach 26-27 maja 2023 roku w Manchesterze (Wielka Brytania) odbędą się Mistrzostwa Świata Hyrox. Na tej imprezie zobaczymy czterech Polaków: Mariusza Michalskiego, Tomasza Maćkowskiego, Jakuba Jandurę oraz znanego z biegów przeszkodowych Krzysztofa Budzisza. Wszyscy oni będą rywalizować w kategoriach wiekowych (Age-Group).

 

Bieg Gladiatora w promocji

W dniach 10-17 maja będzie można zapisać się na Bieg Gladiatora w promocyjnej cenie 119 zł. Bieg odbędzie się 10 czerwca. Do wyboru są dwa dystanse: 7 km + 40 przeszkód oraz 15 km + 60 przeszkód.


Przeczytaj także: