Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W weekend 19-20 września 2020 w Warszawie odbędzie się 2. edycja zawodów przeszkodowych Ninja Series. O szczegóły tej imprezy zapytaliśmy Adriana Piórkowskiego z OSPRO.

1. Ninja Series – co to są za zawody?

Ninja Series to autorski projekt, mający na celu pokazanie ludziom, że krótkie tory przeszkód typu Ninja nie są takie straszne i naprawdę są dostępne dla wielu z nich.

Zawodnicy rywalizują na torach OPEN i PRO. W zależności od posiadanych umiejętności.

Tor OPEN jest stosunkowo prosty. W zasięgu każdego, kto chociaż trochę miał styczności z biegami przeszkodowymi (lub przeszkodami na innych zawodach) i dawał radę. Jedni pokonają go szybciej, a inni wolniej. Zapewniam, że ukończenie toru zawsze daje dużo satysfakcji.

Tor PRO to już zupełnie inna bajka. Ten tor ma na celu wyłonienie najsprawniejszych ludzi. Tutaj, żeby być w czołówce, trzeba być zawodnikiem kompletnym. Nie wystarczy siła czy wytrzymałość. Potrzebna jest jeszcze ogólna sprawność, szybkość podejmowania decyzji i co kluczowe, umiejętność podjęcia ryzyka. Trzeba być po prostu szybkim, sprawnym, maksymalnie skupionym. Trzeba być kompletnym zawodnikiem.

2. Kto jest organizatorem wrześniowej edycji Ninja Series i gdzie odbędą się zawody?

Organizatorem Ninja Series Autumn Editon jest Fundacja Sportowe Horyzonty wraz z OSPRO.

3. Czy warunki pogodowe będą miały wpływ na rywalizację?

Przy okazji Autumn Edition warunki nie będą miały żadnego znaczenia, bo tor będzie ustawiony w hali. Każdy zawodnik będzie pokonywał go w tych samych warunkach.

4. Ile wynosi opłata startowa i co się w tej cenie zawiera?

Opłata startowa to 89 zł. Również dla juniorów (juniorzy startują na torze OPEN dla dorosłych). Cena zawiera podstawowy pakiet startowy, możliwość 2 startów oraz wejście na teren targów FIWE w tym samym dniu w którym zawodnik ma wykupiony start.

5. Jaki jest limit uczestników?

Limit uczestników został mocno wyśrubowany i wynosi on dokładnie 404 bilety ogólnie na wszystkie kategorie. Mam nadzieję, że zbliżymy się do tej liczby, bo na targach fitness FIWE Wonderland mamy idealną okazję pokazania całej branży sportowej, że polscy Ninja to naprawdę sprawne bestie (śmiech).

6. Ile metrów będzie liczył tor i ile będzie przeszkód?

Tor liczy niecałe 100 metrów. Co do ilości przeszkód, to jeszcze przez chwilę pozostanie to tajemnicą.

7. Tor będzie ustawiony w jednej linii, czy będzie zakrzywiony jak to ma miejsce na OSPRO?

Tor będzie miał nawrotkę. Zawodnicy startować będą w równej linii.

8. Czy uczestnicy muszą płacić za wejście na teren FIWE?

Uczestnicy w dniu, w którym mają wykupiony start, nie muszą płacić dodatkowo za wejście na targi. Przy wejściu będzie lista na podstawie, której zostaną wpuszczeni na teren targów. Zasada ta obowiązuje jednak tylko w dniu, w którym jest start.

9. Czy opiekunowie dzieci startujących w zawodach muszą płacić za wejście na teren FIWE?

Jeśli chodzi o osoby niepełnoletnie, to wejście obowiązuje na tych samych zasadach co dla dorosłych (w dniu zawodów). Z tą tylko różnicą, że z taką osobą może być jeden opiekun prawny (1+1).

10. Ile kosztuje bilet wstępu na targi FIWE dla kibiców?

Kibice chcąc wejść na zawody Ninja Series muszą kupić bilet wstępu na targi. Bilet standardowy kosztuje 35 zł na jeden dzień i 60 zł na 2 dni. Oczywiście, tak jak wszyscy odwiedzający targi, z takim biletem mogą poruszać się po całych targach.

11. Jakie są główne zasady Ninja Series (limit czasu, ile razy można podejść do przeszkody)?

Limit czasu na pokonanie toru OPEN to 3 minuty, a toru PRO to 5 minut. W stosunku do wiosennej edycji dodaliśmy dodatkowy zapis, że jak ktoś 3 razy nie pokona danej przeszkody, to musi zejść z toru.

12. Kto zmierzy się na torze PRO? Jakie są zasady eliminacji?

Na torze PRO zmierzy się po 20 najlepszych kobiet i najlepszych mężczyzn z toru OPEN. Liczą się ich najlepsze czasy.

13. Czy w finale ukończenie toru jest warunkiem klasyfikacji?

W finale A oraz finale B ukończenie toru jest konieczne, aby otrzymać statuetkę Ninja Series oraz nagrody pieniężne. Jednak jeśli coś takiego się zdarzy, i zawodnik startujący w jednym z finałów, nie ukończy toru, to przewidujemy nagrody pocieszenia.

Zobacz także: Dlaczego podium było puste… czyli 5 pytań do Adriana Piórkowskiego

14. Kiedy odbędą się finały na torze PRO?

Zawody na torze PRO i kończące je finały A i B, odbędą się w niedziele między godz. 14:00 a 17:00.

15. Kiedy odbędą się dekoracje?

Dekoracja zwycięzców PRO oraz Juniorów odbędzie się w niedzielę o godz. 17:15. W sobotę natomiast będzie mieć miejsce dekoracja serii Little (6-9 lat), Young (10-13 lat) oraz najprawdopodobniej sztafet drużynowych. W pierwotnym planie sztafety miały być nagrodzone w niedziele, ale sądzimy z ekipą, że sobota będzie lepszym terminem.

 

Więcej artykułów na eXtremalny.PL o Ninja Series.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany