Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W dniach 23-26 września w Stratton Mountain w USA odbyły się Mistrzostwa Świata OCR 2021. Zawodnicy i zawodniczki o medale rywalizowali indywidualnie na dystansach 3 km i 15 km, a także na 100-metrowym torze przeszkód oraz w sztafetach.

To były już 7.Mistrzostwa Świata w biegach przeszkodowych. Niestety pandemia sprawiała, a dokładnie zakaz wjazdu do USA dla Europejczyków, że bardziej to były mistrzostwa Ameryki niż świata. Reprezentantów spoza USA było mało, co jednak nie przeszkodziło im zająć wysokich miejsc.

3K Championships

W piątek 24 września rywalizowano na krótkim dystansie, czyli na 3 km z 16 przeszkodami (dodatkową przeszkodą były góry). W elitarnej kategorii PRO wystartowało 21 zawodniczek i 43 zawodników. Z łącznej grupy 64 startujących, jedynie 15 (23,4%) było spoza USA. 

Złoty medal wśród mężczyzn wywalczył Amerykanin Veejay Jones, któremu pokonanie całej trasy biegu zajęło 17 min. i 24 sek. Poniżej tabela wyników:

Wśród kobiet triumfowała Lindsay Webster z Kanady. Przekroczyła ona linię mety po 20 min. i 51 sek. Był to 12. czas tych zawodów. Druga na mecie zameldowała się Ida Mathilde Rubens Steensgaard z Danii, a trzecia była Amerykanka Rose Wetzel. Poniżej tabela wyników:

 

15K Championships

W sobotę 25 września zawodnicy rywalizowali na standardowym dystansie, czyli mieli do pokonania 15 km i 40 przeszkód. Na trasę w prestiżowej kategorii PRO wyruszyło łącznie 69 zawodników, w tym 23 kobiety.

Drugi złoty medal wywalczyła Lindsay Webster, która zameldowała się na mecie z czasem 1 godz. 56 min. i 7 sek. Podobnie jak dzień wcześniej, druga na metę wbiegła Ida Mathilde Rubens Steensgaard, z czasem o ponad 2,5 minuty gorszym.

 

Wśród mężczyzn triumfował wicemistrz z dnia poprzedniego, Ryan Kempson z USA z czasem 1 godz. 35 min. i 27 sek. Drugi na mecie zameldował się Egor Belousov z Rosji, który na krótkim dystansie staną na najniższym stopniu podium.

 

Team Relay Championships

W niedzielę 26 września o medale walczyły sztafety. Mierzyły się one z dystansem 6 km i z 25 przeszkodami. W kategorii sztafet męskich zwyciężyła drużyna TEAM Salming USA w składzie: Veejay Jones, Ian Hosek i Logan Broadbent. Ich czas to 52 min. i 25 sek.

W kategorii sztafet mieszanych po złoto sięgnęła drużyna TEAM Newbsanity w składzie: Jarrett Newby, Ryan Brizzolara i Jerine Klingberg, której czas był tylko o 3 sek. słabszy od męskiej sztafety.

W kategorii sztafet damskich na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna TEAM Kris + TBD w składzie: Kris Rugloski, Hannah Holmes i Rose Wetzel. Jej czas to 1:01:59. Wszystkie wymienione wyżej sztafety pochodziły z USA.

 

100M Championships

Przez 4 dni mistrzostw (23-26 września) zawodnicy rywalizowali na krótkim, liczącym 100 metrów torze przeszkód. W finale zawodów wśród mężczyzn najlepszy okazał się Joe Moravsky, znany z wielu edycji American Ninja Warrior, wykręcając czas 36,9 sek.  Wśród kobiet triumfowała Jaleesa Himka z czasem 1 min. i 0,8 sek.

Wyniki na torze 100M – Mężczyźni:

  1. Joe Moravsky (czas: 36,9 sek.)
  2. Veejay Jones (38,4 sek.)
  3. Beni Gifford (40,7 sek.)

Wyniki na torze 100M – Kobiety:

  1. Jaleesa Himka (1 min. 0,8 sek.)
  2. Yaris Cruz (1 min. 14,1 sek)
  3. Melia Ochsner (1 min. 14,4 sek.)

Fot: IG @ocrwc

Przeczytaj także:

 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany