Klaudia Szuba-Łata, Grzegorz Szczechla i Paweł Pastuszka zawalczą o medale podczas Mistrzostw Świata Spartan Ultra 2024 w prestiżowej kategorii PRO. We Francji Polacy będą walczyć również o mistrzowskie medale w kategoriach wiekowych.

W dniach 5-7 lipca 2024 roku we francuskim Morzine odbędzie się Spartan Trifecta Weekend, którego elementem będą Mistrzostwa Świata Spartan Ultra 2024.

Mistrzowska rywalizacja odbędzie się w piątek 5 lipca. Przeszkodowcy z całego świata będą rywalizować na dystansie 51,6 km z 60 przeszkodami i sumą przewyższeń sięgającą 3360 metrów. Najwyższy punkt trasy znajdować się będzie na wysokości 2050 metrów.

Grafika: FB Spartan Race France

W prestiżowej kategorii PRO Polskę reprezentować będą: Klaudia Szuba-Łata, Grzegorz Szczechla i Paweł Pastuszka. Biegacze z Polski stanowią połowę wszystkich zawodników z Europy Środkowej, którzy wystartują w tej kategorii na mistrzostwach we Francji. Oprócz nich będzie to jeszcze Jan Diblik z Czech, Patrik Krajcovic ze Słowacji i Pop Vasile z Rumunii.

Grafika: FB Spartan Race Czech Republic

Oprócz wymienionej trójki Polaków o medale Mistrzostw Świata Spartan Ultra w kategoriach wiekowych zawalczy dwunastu innych biegaczy z Polski.

Rywalizację ich wszystkich będzie można oglądać na kanale YT Spartan Race Europe: link do relacji.

Wyniki on-line sprawdzać można natomiast tu: link do wyników.

Medal Mistrzostw Spartan Ultra 2024:

Grafika: FB Spartan Race Poland

Harmonogram mistrzostw:

Grafika: FB Spartan Race France

Mistrzostwa Spartan Ultra otwierają całą mistrzowską serię tego największego biegu przeszkodowego na świecie. W dniach 10-11 sierpnia i 16-18 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Świata Spartan Kids, w dniach 6-7 września Mistrzostwa Europy Spartan, 13-14 września mistrzostwa obu Ameryk, 10-13 października Mistrzostwa Świata Spartan Sprint & 100M (zobacz: Spartan ogłosił Mistrzostwa Świata Sprint & 100M. Pula nagród to aż 100 tys. USD), 1-3 listopada Mistrzostwa Świata Spartan Trifecta, 14-17 listopada Mistrzostwa Azji i Pacyfiku, a w dniach 29 listopada – 1 grudnia zamykające cały sezon Mistrzostwa Świata Spartan 2024.

Przeczytaj także: