Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Piętnastu reprezentantów Polski będzie walczyć we włoskim Val di Fiemme o tytuł mistrza i mistrzyni Europy w biegach przeszkodowych na krótkim (3 KM) i standardowym dystansie (16 KM). Polacy powalczą również w sztafetach i na torze OCR100M. 

Tegoroczne Mistrzostwa Europy OCR we Włoszech to najważniejsza impreza przeszkodowa na świecie… od 2019 roku, czyli od poprzednich mistrzostw w Gdyni. Impreza gromadzi najlepszych biegaczy przeszkodowych z całej Europy. Organizatorzy poinformowali, że w mistrzostwach wezmą udział m.in. Karin Karlsson ze Szwecji, Katja Christensen, Ida Mathilde Steensgaard, Leon Kofoed z Danii, Thomas Buyle i Thibault Debusschere z Belgii, Petr Vinicky z Czech i Tomasz Oślizło.

Oprócz Tomasza Oślizło, czyli Mistrza Europy na standardowym dystansie z 2019 roku, o miano najlepszego indywidualnego biegacza przeszkodowego starego kontynentu powalczy jeszcze 10. innych reprezentantów Polski. Będzie to Grzegorz Szczechla, Marcel Fabian, Wojciech Wojtyszyn, Jarosław Kalinin, Przemysław Bajon, Jakub Kazuła, Paweł Jaciów, Adam Sikora, Konrad Gołębiowski i Piotr Formela. Zabraknie natomiast Dawida Hajnosa, czyli brązowego medalistę z Gdyni na krótkim dystansie.

O tytuł Mistrzyni Europy na dystansie 3 km i 16 km walczyć będzie Małgorzata Daszkiewicz, Marta Łosin, Klaudia Szuba-Łata i Kornelia Karczmar. W serii Elite, która walczy o mistrzowskie tytuły, zabraknie natomiast Agnieszki Rynkiewicz, która we Włoszech wystartuje w Age Group, podobnie jak duża grupa biegaczy z Polski. Na mistrzostwach nie pojawi się natomiast Małgorzata Szaruga. Zawodniczka poinformowała na swoim profilu na Facebooku, że o jej nieobecności przesądził brak czasu i brak formy.

Na zakończenie słowo wsparcia dla wszystkich zawodników z Polski od Ewy Chłopskiej-Wasielewskiej, prezeski Stowarzyszenia OCR Polska:

Doskonale pamiętam emocje towarzyszące wszystkim startującym w poprzednich Mistrzostwach Europy. Oczywiście potęgował je fakt, że uczestniczyłam w ich organizacji. Takich samych emocji i poziomu rywalizacji życzę w tym roku wszystkim startującym. Trzymam kciuki za naszych reprezentantów i worek medali! Spełniajcie założone plany, a nam kibicom dostarczcie niezapomnianych sportowych emocji! Naprzód Polsko!

Redakcja eXtremalny.PL przyłącza się do tych życzeń i również trzymamy kciuki za wszystkich naszych reprezentantów.

Fot. FIOCR – Italian OCR Federation

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany