Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zawody przeszkodowe Ninja Run od samego początku zbierają pozytywne recenzje. Ich 3. edycja wystartuje 30 kwietnia w Płocku, z finałem zaplanowanym 8 maja. To punkt obowiązkowy dla kogoś, kto chce walczyć o zwycięstwo w Ninja Warrior Polska. Nie ma lepszego miejsca do oswojenia się z podobnymi przeszkodami.

Paweł Murawski, czołowy zawodnik ninja w Polsce, finalista Ninja Warrior Polska i ubiegłoroczny Mistrz Polski 2020 na torze OCR100, po pierwszej edycji zawodów Ninja Run napisał:

Pragnę by takie zawody (…) były w Polsce na porządku dziennym. Nareszcie prawdziwe Ninja, a nie ściganka 100-200m w beztlenie. Osobiście uważam, że inni organizatorzy powinni brać przykład jeśli maja zamiar wciąż nazywać swoje zawody “Ninja”. Dokładnie takimi zasadami i takim poziomem trudności kierują się organizatorzy profesjonalnych lig Ninja za granicą.

Nie była to odosobniona opinia. Zawody komplementowało wielu czołowych zawodników. Chwalili je za organizację, zasady pokonywania toru, ale przede wszystkim za poziom przeszkód, które wprost nawiązują do konstrukcji znanych z Ninja Warrior. Ba, nie tylko nawiązują, ale nawet i je wyprzedzają. Tak jak to się stanie w 3. edycji Ninja Run, gdy jedną z nich będzie 5-metrowa rampa. To odpowiednik “Mega Warped Wall”, czyli “Mega krzywej ściany”, której jeszcze w polskiej edycji telewizyjnego show nie oglądaliśmy. Zobacz: Jaką wysokość ma “Krzywa ściana” w Ninja Warrior?

Zawody Ninja Run III odbędą się w Płocku w dniach 30 kwietnia – 2 maja (eliminacje) i 8 maja (półfinały i finały). Limit uczestników to 150 osób. Zasady są proste. Najlepsi zawodnicy z eliminacji przechodzą do półfinału, gdzie walczą o możliwość startu w finale.

Na najlepszą trójkę kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne i rzeczowe. Łączna pula tych pierwszych to 2400 zł. I tak najwyższy stopień podium premiowany jest nagrodą w wysokości 600 zł, za 2. miejsce zawodnik dostaje 400 zł, a za 3. miejsce 200 zł.

Tor eliminacyjny będzie się składał z 7 przeszkód, łącznie ze wspomnianą 5-metrową rampą. Jego wizualizację można obejrzeć na zaprezentowanej przez organizatorów animacji, która dostępna jest pod tym linkiem.

Rampa będzie ostatnią przeszkodą nie tylko toru eliminacyjnego, ale również półfinałowego i finałowego. Ciekawe ilu zawodnikom uda się ją pokonać?

fot. Mateusz Winkler, FB Ninja Run

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany