Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Barbarian Race to nie tylko sportowe wyzwanie i wymagające techniczne przeszkody, ale od tego roku również premie pieniężne na światowym poziomie. Najlepszy zawodnik lub zawodniczka może zgarnąć 10 tys. zł jednorazowej premii pieniężnej.

Od tego sezonu Barbarian wprowadza system premii pieniężnych dla zawodników serii Elite. Uzupełni on dotychczasową pulę nagród rzeczowych i voucherów, jakimi w dalszym ciągu będą nagradzani zawodnicy, zawodniczki i drużyny po każdym biegu. Na tę chwilę łącznie na premie pieniężne przeznaczono 20 tys. zł. To gwarantowana kwota minimalna, bo rozmowy z potencjalnymi sponsorami jeszcze trwają i być może ona wzrośnie.

Źródło: FB Barbarian Race

Szanse na zdobycie premii mają zawodnicy startujący w Elite (również z zagranicy), którzy w sezonie 2020 wezmą udział we wszystkich trzech biegach z serii Barbarian Race (13 km), tj. w Dąbrowie Górniczej, Wiśle i Ustroniu. To akurat nie będzie wymagało dodatkowej zachęty, bo 2 z 3 tych biegów będzie biegami rozgrywanymi w ramach Ligi OCR Polska 2020.

Jednorazową premię w wysokości 10 tys. zł zgarnie zdobywca barbarzyńskiego hattricka, a więc zawodnika lub zawodniczka, który wygra wszystkie trzy biegi Barbarian Race. Przy czy należy podkreślić, że będzie to tylko jedna osoba. Jeżeli teoretycznie potrójne zwycięstwo stanie się udziałem zarówno mężczyzny, jak i kobiety, to 10 tys. przypadnie temu, kto będzie mógł pochwalić się lepszym łącznym czasem.

Premia w wysokości 10 tys. zł dla najlepszego zawodnika, czyli około 2350 euro, to już gratyfikacja na poziomie europejskim. Wystarczy to porównać z nagrodami w OCR Series. Zwycięzca rankingu OCR Series, czyli siedmiu rozgrywanych zawodów w całym sezonie, zabierał do domu czek o wartości 1000 euro. Zwycięzca Światowego Finału OCR Series wygrywa natomiast 2500 euro.

Na sierpniowych Mistrzostwach Świata Ninja OCR najlepszy zawodnik/zawodniczka wygrywał 2000 euro, na ostatnich Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni było to 3000 euro, a na Mistrzostwach Europy Spartana 4000 euro.

Oczywiście w OCR Series, czy wspomnianych mistrzostwach, nagradzane było całe podium. Nie mniej jednak 2350 euro w Barbarianie to na tyle wysoka kwota, żeby przyciągnąć na ten bieg również sporą grupę zawodników z Europy.

Źródło: FB Barbarian Race

Druga połowa premii, czyli na tę chwilę drugie 10 tys. zł, zostanie rozdzielone pomiędzy zawodników Elite na podstawie zdobytych punktów w trzech edycjach Barbariana. W ten sposób zostaną uhonorowani zawodnicy z miejsc od 1 do 20, zarówno wśród kobiet, jak mężczyzn. W tym przypadku zostanie zachowana zasada proporcjonalności. Premie będą wypłacane proporcjonalnie do ilości startujących kobiet i mężczyzn. Przykładowo, jeśli we wszystkich trzech Barbarianach wystartuje 300 kobiet i 700 mężczyzn w Elicie, to dla kobiet zostanie przeznaczone do podziału 30 proc. tej kwoty, a dla mężczyzn 70 proc.

Ten sposób podziału sprawia, że ostateczna wartość premii pieniężnej za poszczególne miejsca w końcowej klasyfikacji, będzie znana dopiero po zakończeniu całego cyklu. Jedyne co wiadomo to tylko to, że zarówno kobieta, jak i mężczyzna z 20 miejsca, odbierze minimum 100 zł.

Nagrody pieniężne to nie jedyne nowości, jakie przyszykował Barbarian na sezon 2020. Będzie ich co najmniej kilka. My możemy zdradzić, że w Ustroniu wróci Barbarian Pain, czyli bieg z przeszkodami na dystansie 20 km z dwukrotnym podejściem pod Czantorię.

Inną nowością będzie uroczysta Gala na zakończenie całego sezonu, podczas której zostaną uhonorowani najlepsi zawodnicy, a Organizatorzy podsumują sezon.

Czytaj także: Barbarian Race rozpocznie sezon 2020 w długi majowy weekend

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany