Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ponad 1000 osób wystartuje w niedzielę 18 listopada br. w Finale Ligi Runmageddonu. Na starcie ostatniego, kończącego tegoroczne edycje biegu Runmageddonu pojawią się mistrzowie świata, Europy w biegach ocr-owych oraz Runmageddończycy, którzy w tym roku pokonali przynajmniej jeden Runmageddon.

Już w weekend najwytrwalsi i najlepiej przygotowani Runmageddończycy rywalizować będą na dziesięciokilometrowym dystansie Finału Ligi Runmageddonu i III Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych, najeżonym 50 przeszkodami. Wśród nich pobiegną najlepsi z najlepszych biegaczy ocr-owy.

Swój start potwierdziła Małgorzata Szaruga, czterokrotna medalistka Mistrzostw Świata OCR w Kanadzie, a także mistrzyni Polski Runmageddon 2016, wicemistrz świata w biegach przeszkodowych na 15 km, w kategorii wiekowej 25-29 Wojciech Sobierajski oraz Sebastian Kasprzyk, wicemistrz Europy w kategorii wiekowej 19-24 na dystansie 15 km. W finale zobaczyć będzie można zeszłorocznego zdobywcę drugiego miejsca w mistrzostwach Runmageddonu Andrei Arsentsyeu.

Na starcie nie zbraknie też ubiegłorocznego mistrza Piotra Jastrzębskiego, wielokrotnego uczestnika biegów przeszkodowych startującego nie tylko w Polsce, ale także w Mistrzostwach Europy w Dani oraz Mistrzostwach Świata w Londynie. W tym roku Piotr pokonał już sześć Runmageddonów, a ten najważniejszy w Siedlcach będzie jego siódmym startem.

Runmageddon był dla mnie pierwszym biegiem przeszkodowym w Polsce. Co roku staram się jeździć na różne biegi, nie tylko w Polsce i bezapelacyjnie Runmageddon jest jednym z najlepiej zorganizowanych. Pod wieloma względami jest to bieg topowy zarówno w Polsce jak i Europie. – mówi Piotr i dodaje: – Moja motywacja do startów to potrzeba rywalizacji. W przypadku Runmageddonu smaczku dodaje aspekt survivalowy biegu. Dzięki temu wielu startujących ma możliwość sprawdzenia się w ciężkich warunkach: wodnych, błotnych i terenowych. W połączeniu z kilkoma przeszkodami technicznymi zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna – przyznaje Piotr.

Finał Ligi Runmageddonu rozpocznie się w niedziele o godzinie 9:00. W pierwszych dwóch seriach, wśród uczestników serii Elite rozegrane zostaną III Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych. Od godziny 9:30 do 11:30 trwać będzie Finał Ligi Runmageddonu, w którym na starcie co 15 minut pojawiać się będą Runmageddończycy startujący w serii Open. Oficjalna dekoracja zwycięzców Finału Ligi oraz III Mistrzostw Runmageddonu przewidziana jest na godzinę 13:30.

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

(materiał dostarczony przez Runmageddon)

Czytaj także: Finał Ligi: Siedlce to nie Pabianice, debiut Chomika i Combosa

Jedna odpowiedź

  1. Marcin Kiepas

    Info z ostatniej chwili: Z powodu kontuzji Sebastian Kasprzyk nie wystartuje w Finale Ligi Runmageddonu w Siedlcach.

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany