Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ryan Atkins i Lindsay Webster wrócili w sierpniu na 1. miejsca World Obstacle Course Racing Rankings. Z TOP10 najlepszych biegaczy przeszkodowych na świecie wypadł Tomasz Oślizło i Jonathan Albon.

Kanadyjczycy Ryan Atkins i Lindsay Webster, czyli najbardziej znana i najbardziej utytułowana para w biegach z przeszkodami, ponownie znaleźli się na szczytach sierpniowej odsłony rankingu najlepszych zawodników OCR na świecie (World Obstacle Course Racing Rankings).

Lindsay Webster awansowała o 5 pozycji, wyprzedzając Nicole Mericle z USA i niesamowitą Francuzkę Myriam Guillot-Boisset. Ten skok Kanadyjce zapewniła wygrana 2019 Spartan Elite US National Series (przed Mericle i Atkinsem), a także podium podczas Spartana w Utah na dystansie Super (1. miejsce) i Sprint (3. miejsce).

Na 3. miejscu rankingu kobiet utrzymała się Myriam Guillot-Boisset, czyli Mistrzyni Europy Spartan Race 2019, która ostatnio zaliczyła spartańskiego hat-tricka w Morzine, wygrywając w jeden weekend bieg na dystansie Super, Beast i Ultra.

Dużo większe zmiany miały miejsce w sierpniu w rankingu mężczyzn. Po miesiącu przerwy na pierwsze miejsce wrócił Ryan Atkins. Poza pierwszą dziesiątkę wypadł natomiast Mistrz Europy OCR 2019 Tomasz Oślizło, który w lipcu zadebiutował w nim od razu na 3. miejscu. Z TOP10 wypadł też Mistrz Europy Spartan Race 2019, a jednocześnie najbardziej utytułowany zawodnik OCR, Jonathan Albon, który w lipcu wskoczył na 1. miejsce. W obu przypadku powód był ten sam. Brak startów w liczących się zawodach (Oślizło) lub brak startów w ogóle (Albon).

W TOP10 mężczyzn znalazł się tylko jeden zawodnik z Europy, po tym jak w lipcu, tuż po Mistrzostwach Europy OCR i Spartan, było ich aż 7. Tym rodzynkiem jest Thomas Buyle z Belgii, który spadł z 2. na 8. miejsce.

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany